Скільки грошей витратили на український стенд і скільки людей відвідали: результати Лейпцизького книжкового ярмарку 2024

Ексклюзивно
Лейпцизький книжковий ярмарок. Український інститут книги/Vira Dumke

Цьогоріч український стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку відвідали більш ніж 5 тисяч людей.

Про це йдеться у відповіді Українського інституту книги на запит Суспільне Культура.

Як повідомляє УІК, цього року Лейпцизький книжковий ярмарок загалом відвідало 276 тисяч людей, серед яких 55 тисяч професійних діячів книжкової сфери. А до українського стенда завітало більш ніж 5 тисяч відвідувачів.

"Відвідувачами національного стенда були і українці, які хотіли оновити свої книжкові полиці, і німці, які цікавились як українськомовною літературою на подарунки своїм друзям, так і книгами українських авторів німецькою мовою, щоб дізнатись більше про Україну, її історію та культуру загалом", — розповідають в УІК.

На стенді було представлено 10 видавництв: АССА, проєкт Better Time Stories, "Білка", "Час майстрів", українсько-німецький журнал Gel[:b]lau, "Вільний Вітер", "Наш Формат", "Видавництво Старого Лева" та "Час Змін Інформ". Їхні представники мали можливість налагодити нові партнерства з німецькими видавництвами для перекладів українських книг німецькою мовою та розповсюдження в Німеччині.

Всього між українськими видавцями та їхніми іноземними партнерами відбулося близько 100 зустрічей, як повідомляють в УІК. Зокрема, інститут зустрівся з партнерськими організаціями з країн ЄС.

"Український інститут книги, організовуючи національні стенди на міжнародних ярмарках, ставить насамперед такі цілі: присутність України в міжнародному середовищі, створення майданчика для представлення українських видавців світові, пошук іноземних партнерів для створення проєктів з популяризації читання, зокрема української літератури. Участь у міжнародних заходах важлива для підтримки вже напрацьованих звʼязків та партнерств".

Завдяки партнерам стенд на ярмарку отримали безкоштовно, а загалом на участь інститут витратив 42 272 грн.

Партнерами заходу стали: Міністерство культури та інформаційної політики України, Goethe-Institut в Україні, місто Лейпциг, Саксонська адміністрація, Посольство України в Федеративній Республіці Німеччина, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький арсенал", Український інститут, House of Europe та Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media