Якщо не змінити шлюбне законодавство, то до 2531 року всі в Японії будуть мати прізвище Сато: дослідження

Вулиця у Токіо, Японія. Фото: AP

До 2531 року в Японії всі жителі матимуть прізвище Сато, якщо не змінити шлюбне законодавство. Нині у пари має бути однакове прізвище — необов'язково саме чоловіка, але майже завжди жінки змінюють своє.

Про це 2 квітня розповідає The Guardian.

Дослідження провели під керівництвом японського професора Хіроші Йошіди. Воно показало, що якщо й далі пари будуть змушені обирати тільки одне прізвище, то до 2531 року кожен японець буде відомий як "Сато-сан".

Згідно з опитуванням, проведеним у березні 2023 року, Сато вже очолює список японських прізвищ, його мають близько 1,5 % від загальної кількості населення, а Сузукі посідає друге місце.

"Якщо всі стануть Сато, можливо, до нас доведеться звертатися на ім'я або за номером", — зауважив Йошіда й додав, що ця тенденція також призведе до втрати сімейної та регіональної спадщини.

Професор визнає, що прогнози здебільшого ґрунтуються на припущеннях, але ідея дослідження була у тому, щоб привернути увагу до проблеми та пояснити потенційний вплив нинішньої системи на японське суспільство.

За підрахунками Йошіди, частка японців на прізвище Сато зросла в 1,0083 рази з 2022 по 2023 рік. Якщо припустити, що цей показник залишиться незмінним, то у 2531 році він сягне 100 %.

Хоча уряд Японії уже дозволив дівочим прізвищам з'являтися поряд зі шлюбними в паспортах, водійських правах і посвідченнях на проживання, у країні досі вимагають єдине прізвище для подружжя.

Консервативні члени Ліберально-демократичної партії (ЛДП) кажуть, що зміна закону "підірве" єдність сім'ї і викличе плутанину серед дітей.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media