Оллі Александр братиме участь у "Євробаченні": музикант відповів на відкритий лист із закликом бойкотувати конкурс

Оллі Александр. Фото: Millie Turner/Invision/AP

Представник Великої Британії на "Євробаченні-2024" Оллі Александр не буде бойкотувати конкурс, попри відкритий лист із закликом відмовитися від участі на знак солідарності з Палестиною.

Про це розповідає BBC.

У своєму X Александр зауважив, що він бажає миру, але вірить в об'єднавчу силу музики.

"Як учасник я витратив багато часу на роздуми про те, що робити і які варіанти мені доступні. Наразі я переконаний, що усунення мене від участі в конкурсі не наблизить нас до нашої спільної мети", — йдеться у його заяві.

Він додав, що розмовляв з деякими іншими учасниками "Євробачення", і вони погодилися, що, беручи участь у конкурсі, зможуть використати цю платформу, "щоб зібратися разом і закликати до миру".

Співак також поширив у Х спільну заяву з декількома іншими конкурсантами: "Ми твердо віримо в об'єднавчу силу музики, яка дозволяє людям долати відмінності та сприяти значущим розмовам і зв'язкам".

Серед тих, хто підписали лист:

  • Bambie Thug (Ірландія);
  • Gåte (Норвегія);
  • iolanda (Португалія);
  • Megara (Сан-Марино);
  • Nemo (Швейцарія);
  • SABA (Данія);
  • Silvester Belt (Литва);
  • Windows95Man (Фінляндія).

Про що був відкритий лист до Александра

Ініціатором листа із закликом бойкотувати конкурс стала організація Queers for Palestine, його підписало понад 450 квір-митців та організацій.

У відповідь на заяву Оллі Александра та інших учасників "Євробачення" група закликала співаків подумати ще.

"Найпотужнішим використанням голосу Оллі в цей момент було б використати його для оголошення про відмову від участі в «Євробаченні». Ця дія промовила б голосніше, ніж будь-яка заява про підтримку чи перформативний жест на сцені. Якби бойкот не був таким потужним інструментом, європейські уряди не намагалися б придушити цю ефективну форму солідарності, яка кидає виклик режимам гноблення",написали вони в Instagram.

Вони додали, що організатори "Євробачення" мають "расистські подвійні стандарти", оскільки після початку повномасштабного вторгнення Росії до України у 2022 році їй заборонили участь, "як і повинні були", але відмовляються робити те саме з Ізраїлем "навіть після шести місяців невибіркових бомбардувань, стрілянини і навмисного голоду — не кажучи вже про 75 років апартеїду, колоніалізму і окупації".

Що відомо про "Євробачення-2024"

68-й пісенний конкурс відбудеться у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня (Україна виступатиме у першій половині першого півфіналу під номером 5), а грандфінал — на 11 травня.

Цьогоріч внесли декілька змін у правила конкурсу. Наприклад, збільшиться час глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника 11 травня. Про решту нововведень читайте у матеріалі.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери "Євробачення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media