У католицьку Страсну п'ятницю прибитий до хреста житель Філіппін "молився за мир в Україні, Газі та Океанії"

Страсна п'ятниця, Філліпіни. Mark Fredesjed R. Cristino/Pacific Press/LightRocket via Getty Images

Сьогодні у Філіппінах святкують Страсну п'ятницю. Частиною ритуалу є традиція прибиття людей до дерев'яних хрестів, що відсилає до історії Ісуса. Серед десяти добровольців був селянин Сан-Педро Кутуд Рубена Енахе, який зазначив, що молиться за мир в Україні, Газі й Океанії та здоров’я рідних.

Про це пише Assosiated Press.

У виданні наголошують, що понад сотня людей спостерігала за ритуалом. Ці розп'яття стали щорічним релігійним видовищем, що приваблює туристів у трьох сільських громадах провінції Пампанга, на північ від Маніли, столиці Філіппін.

Ритуал проводять щорічно — щоправда, під час ковіду його скасовували.

Окрім того, католицька церква рішуче не рекомендує цю щорічну традицію.

Перед розп'яттям Енахе сказав агенції Associated Press, що розглядає можливість припинити щорічне релігійне покаяння через свій вік, але додав, що не може відхилити прохання жителів села помолитися за хворих родичів. Його потреба у молитві посилилася в тривожний період воєн і конфліктів у всьому світі, за словами філіппінця.

"Якщо ці війни посиляться і поширюватимуться, постраждає більше людей, особливо молодих і старих. Це невинні люди, які не мають абсолютно ніякого стосунку до цих війн", — сказав Енахе.

У виданні наголошують, що попри відстань до Філіппін війни в Україні та Газі спричинили різке збільшення ціни на нафту й газ. Окрім того, ближче до Філіппінських островів відбувається ескалація територіальної суперечки між Китаєм і Філіппінами в Південнокитайському морі. Це також викликало занепокоєння, оскільки це, очевидно, однобічний конфлікт, як каже Енахе.

"Китай має багато великих кораблів. Уявляєте, що вони могли б зробити?" — запитав він.

"Ось, чому я завжди молюся за мир у світі", — сказав він і додав, що також буде шукати допомоги людям у південних провінціях Філіппін, які нещодавно постраждали від повеней і землетрусів.

Що відомо про розп’яття в Страсну п’ятницю на Філіппінах

У Філіппінах утворилась унікальна для католицької церкви суміш місцевих вірувань із католицизмом, що створила релігійну традицію, коли деякі філіппінці беруть участь у театралізованому дійстві Хресної дороги. Опісля добровольців прибивають до хреста.

Місцеве населення вважає, що таке самобичування допомагає впоратися з хворобами рідних та близьких, спокутувати гріхи, також ця форма покаяння є способом філіппінців висловити подяку богові за чудеса.

Проте церковні лідери на Філіппінах — найбільшій католицькій країні в Азії — несхвально ставляться до розп'яття та самобичування. Вони кажуть, що філіппінці можуть виявляти свою віру та релігійну відданість, не завдаючи собі шкоди, а замість цього займаючись благодійністю, як-от здаючи кров, але ця традиція триває десятиліттями.

Більше про традиції святкування Великодня у різних країнах читайте у матеріалі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media