Кіностудія Довженка без директора: Держкіно не продовжило контракт з Олесем Янчуком

Олесь Янчук. Facebook/Держкіно

З посади директора кіностудії імені Довженка звільнили Олеся Янчука (ім'я при народженні — Олександр). Він очолював кіностудію з 2014 року, і тепер з ним не продовжили контракт.

Оголошення про це опублікувало Державне агентство України з питань кіно.

"Шановний Олександре Спиридоновичу, щиро вам вдячні за сумлінну багаторічну працю на посаді директора Державного підприємства «Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. П. Довженка». Протягом цього часу ви продемонстрували високий рівень професіоналізму та відданості своїй роботі", — йдеться у пості.

Завершення контракту з Янчуком підтвердив виданню "Детектор медіа" підтвердив заступник директора кіностудії Сергій Горбик.

Зараз там чекають на нового директора "в дуже короткий час" — його мають призначити у Держкіно.

Олесь Янчук (ім'я при народженні — Олександр) — режисер, продюсер, сценарист, народний артист України.

З 1 квітня 2014 року — директор кіностудії імені Олександра Довженка. У 2019-му знову переміг на конкурсі на цю посаду.

З 28 серпня 2017 року по 2023 рік був головою Національної спілки кінематографістів.

Держкіно і кіноспільнота

Раніше Суспільне Культура розповідало, що понад 700 дієвців культури та 13 організацій підписали відкритий лист щодо недовіри до керівництва Держкіно. Його спрямували у Верховну Раду, Офіс президента та Кабінет Міністрів.

У листі, оприлюдненому Українською кіноакадемією, кіномитці зазначили, що хоча українське кіно і потребує підтримки, але "роки некомпетентної та недоброчесної роботи керівництва Держкіно переконують нас, що виділені кошти будуть використані неефективно та з численними порушеннями".

У листі, зокрема, йдеться, що голова Держкіно Марина Кудерчук своїми діями "руйнує систему державного регулювання галузі, дискредитує посаду державного службовця, завдає шкоди українському суспільству та іміджу України у світі", інституція працює без затвердженої стратегії, а орган, який ухвалює рішення про використання коштів, — Рада з підтримки кінематографії — продовжує діяльність незаконно.

Кіноспільнота вимагає:

  • переспрямувати бюджетні кошти на потреби Сил оборони (окрім визначених законодавством зобов'язань);
  • звільнити керівництво Держкіно;
  • провести прозорий конкурс на посаду очільника Держкіно і членів Ради з державної підтримки кінематографії;
  • розробити новий проєкт Стратегії розвитку кіно за участі громадськості.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media