Українці у Португалії звернулися до Національної комісії захисту прав дітей через книгу з проросійською пропагандою

Обкладинка книжки. Camino

Спілка українців у Португалії звернулася до місцевої Національної комісії захисту прав дітей і молоді — через книгу Бруно Амарал Де Карвальо A Guerra a Leste ("Війна на сході"). Це книжка репортажів з тимчасово окупованої України.

Про це 27 березня розповів голова спілки Павло Садоха.

"Звертаємося до вас із проханням вжити всіх необхідних законних заходів, щоб не допустити психологічного насильства над українськими дітьми в Португалії через вільний продаж російської пропаганди агресії проти України", — йдеться у його пості.

Книга A Guerra a Leste ("Війна на сході") з'явилась у видавництві Caminho в березні 2024 року.

В анотації зазначено, що Карвалью розповідає про свій досвід воєнного репортера на Донбасі, де він протягом восьми місяців працював у складі трьох комісій, які стежили за українським конфліктом.

В описі до книги додано, що він був практично в кожній гарячій точці та стежив за ключовими подіями того періоду: "Йому випала честь бути в епіцентрі найбільшої геополітичної події епохи після закінчення Холодної війни, яка стала вирішальною у визначенні умов нового світового порядку, що мав настати в майбутньому".

Садоха ж зазначає, що цей журналіст відомий своїми репортажами з території тимчасово окупованої України, в яких виправдовує злочини росіян проти українців та подає фальшиві свідчення російської пропаганди. Зокрема, авіаудар росіян фугасною бомбою по драматичному театру Маріуполя.

"Нам, українцям, дуже боляче сприймати те, що деякі фірми в Португалії фактично вирішили заробити прибутки «на крові та стражданнях» українців, видаючи в мережу продаж відвертої російської пропаганди. Але ще більшу травму через це отримують переселенці з України, особливо діти, які стали свідками російської агресії".

Садоха додає, що від початку повномасштабного вторгнення до України росіяни примусово переселили 20 тисяч українських дітей на підконтрольні їм території. Там їм видають російські паспорти та примусово усиновлюють. І за ці злочини Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media