Мінветеранів створює цифрову карту поховань для Національного військового меморіального кладовища

Проєкт надгробних каменів для НМВК. Фото: ДУ "НВМК"

Мінветеранів створює цифрову карту поховань для Національного військового меморіального кладовища. На мапі буде інформація про кожного полеглого героя чи героїню, місце проходження служби, місце загибелі та коротка історія життя.

Про це повідомив виконувач обов'язків міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун в ефірі національного телемарафону 27 березня.

"На сьогодні держустанова «Національне військове меморіальне кладовище» розробляє дуже потужний сайт, на якому буде карта поховань... У нас амбітні плани зробити цю карту поховань на всій території нашої держави", — сказав Порхун в ефірі національного телемарафону 27 березня.

Також в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що перші поховання на НВМК можуть розпочатися в кінці літа чи на початку осені 2024 року. Завершення будівництва комплексу запланували на 2027 рік.

Що відомо про створення Національного військового кладовища

  • 27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса гора". Тоді на будівництво хотіли виділити 140 га природоохоронної території.
  • Екологи та активісти були проти розташування НВМК на території Лисої гори. Петиція на сайті Київміськради проти перетворення урочища в Голосіївському районі Києва набрала потрібну кількість голосів.
  • У січні 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив знайти нове місце для НВМК замість Лисої гори.
  • У квітні 2023 Київська міська рада відвела ділянку в 8 га комунального лісу на Броварському проспекті в Биківні.
  • У серпні 2023 року Кабмін змінив місце будівництва Національного військового меморіального кладовища. До 30 липня 2025 року цвинтар мають побудувати у селищі Гатне Фастівського району Київської області.
  • 8 грудня 2023 року Верховна рада підтримала законопроєкт, необхідний для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища.
  • 23 лютого 2024 Кабмін ухвалив ключове рішення щодо його створення, а також затвердив порядок використання держкоштів. Мова про 515 млн гривень, які виділяють на будівництво та функціонування у 2024 році. А вже 4 березня Кабмін спростив процедуру видалення зелених насаджень для будівництва кладовища.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media