За перші 2,5 години зібрали 100 тисяч грн: як студенти академії Бойчука рятують свою альма-матер

Зруйнована внаслідок ракетного удару Академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Фото Суспільне Культура надав Юрій Дідовець

Частину будівлі Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука було зруйновано внаслідок ракетного удару по Києву 25 березня. У перші хвилини після влучання випускники академії відкрили благодійний збір від імені організації "ЩЗХ?". За 2,5 години на "банці" зібрали 100 тисяч гривень. Наразі сума досягла майже 400 тисяч грн.

У коментарі Суспільне Культура співзасновники благодійної організації заходів "ЩЗХ?" та випускники академії Анастасія Шумал та Костянтин Насєдкін зазначають, що вражені такою реакцією.

"«Бойчукісти» — неймовірні люди. Ми навіть уявити не могли, що зберемо таку суму настільки швидко. Ми згуртувалися всією академією, випускниками, і почали діяти, поширювати інформацію, щоб зібрати більше донатів. Ми просимо всіх кричати про цю трагедію, щоб про неї пам'ятали й говорили. Дуже приємно, що нас підтримали багато вишів, музична індустрія, художня, медійна...Ми неймовірно вдячні кожному!" — поділилася Анастасія Шумал.

Приміщення Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука після ракетного удару. Фото Суспільне Культура надав Юрій Дідовець

Студентка академії Анастасія Курчевська зазначила, що академія Бойчука — це її "дім, сила і люди".

"Це про збереження минулого, цінування теперішнього та вклад у майбутнє. Академія — це величезна енергія, яка тримає всіх нас тут".

Така ж позиція і в Костянтина Насєдкіна:

"Я можу змінити багато квартир та місць проживання, але Бойчука — це мій дім".

На початку повномасштабного вторгнення Анастасія Шумал та Костянтин Насєдкін почали організовувати благодійні заходи, кошти з яких передають на допомогу військовим. Збір на відбудову академії відкрили задля "збереження та розвитку української культури".

Приміщення Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука після ракетного удару. Фото Суспільне Культура надали студенти академії

Що відомо про ракетний удар по академії Бойчука

Зранку 25 березня росіяни завдали ракетного удару по Києву. Унаслідок падіння уламків зазнала руйнувань центральна частина корпусу академії імені Михайла Бойчука. Зокрема, вщент зруйновані спортивна зала, конгрес-хол та виставковий центр. Також пошкоджені приміщення кафедр, авдиторії закладу та приміщення гуртожитку.

Як повідомив виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, студенти не постраждали. Загиблих унаслідок руйнувань академії немає.

За словами Карандєєва, в академії проведуть протиаварійні роботи, відновлять подання електроенергії до гуртожитку, замінять скло у вибитих вікнах.

Як розповіла ректорка Академії декоративно-прикладного мистецтва Олена Осадча, у зруйнованих приміщеннях на той момент за розкладом занять не було. Присутні у навчальному корпусі не встигли спуститися в укриття, тому що буквально через кілька секунд після оголошення повітряної тривоги пролунали вибухи. Тепер студенти академії тимчасово навчатимуться онлайн.

"Ми зараз будемо працювати в онлайн-режимі. Будемо перевіряти всі перекриття навчального корпусу. Але від будівлі спортивної зали нічого не залишилося. Я вважаю, що її відремонтувати просто неможливо, тому треба заново будувати. Поки з'ясуємо всі обставини, ми не можемо гарантувати навчання і безпеку студентів", — сказала ректорка.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media