Помер скульптор та кінорежисер Річард Серра

Річард Серра. Getty Images/Photo credit should read RAFA RIVAS/AFP via Getty Images)

Американський скульптор-абстракціоніст Річард Серра помер від пневмонії у віці 85 років.

Про це повідомляє The Guardian.

Митець помер у своєму будинку 26 березня. Адвокат Серри підтвердив, що причиною смерті стала пневмонія.

Що відомо Річарда Серру

Річард Серра народився 2 листопада 1938 року в Каліфорнії. Митець творив у сферах скульптури, кіно та відеоарту.

З 1957 по 1961 навчався в Каліфорнійському університеті, здобув ступінь бакалавра англійської літератури. Потім деякий час працював на сталеливарному заводі, де ознайомився з особливостями сталі як матеріалу.

З 1961 по 1964 рік вивчав мистецтво в Єльському університеті. Там також працював асистентом німецького художника Йозефа Альберса.

Розпочав творчу кар'єру як скульптор-мінімаліст. Здебільшого працював із промисловою сировиною, як-от сталь, свинець, гума та пластик. Наприкінці 1960-х років Річард Серра зацікавився металом.

Перша персональна виставка Річарда Серри відбулася в 1966 році в Римі.

З початку 1970-х років майстер взявся також за друковану графіку — і та зрештою стала його другою стихією.

У 1960–1970-ті роки Серра захопився кіномистецтвом, тож спробував себе в ролі постановника фільмів. Спільно зі своєю дружиною Кларою Веєграф зняв фільм "Сталеливарна" (Steelmill). У режисерському доробку митця також є такі стрічки, як "Рука, що ловить свинець" (1968), "Руки, що шкребуть" (1968) і "Зв'язані руки" (1968).

На початку 1970-х років Серра також виготовив перші великі скульптурні композиції зі сталі. У 1981 році митець створив одну зі своїх найвідоміших сталевих скульптур — "Перекинуту дугу". Це сталеве лезо довжиною 36 м і висотою 3,6 м. Спочатку її встановили в Нью-Йорку, але в 1989-му, після протестів громадськості, об'єкт демонтували.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media