Темний бік підліткових ситкомів 2010-х: чому обговорюють фільм "Тиша на знімальному майданчику" про Nickelodeon

Чому обговорюють серіал "Тиша на знімальному майданчику"?. Пресслужба серіалу

У березні 2024-го мережу сколихнув вихід документального серіалу "Тиша на знімальному майданчику" (Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV), який показав похмурі залаштунки дитячого американського телеканалу Nickelodeon. У ній йдеться про те, що юні актори зазнавали сексуального, емоційного та фінансового насильства від продюсерської групи на чолі з Деном Шнайдером.

Суспільне Культура розповідає, що відбувалося поза кадром легких ситкомів від Nickelodeon.

Про документальний серіал

Прем'єра чотирисерійного документального серіалу "Тиша на знімальному майданчику" від Maxine Productions та Sony Pictures Television відбулася 17 березня.

У ньому режисерки Мері Робертсон та Емма Шварц досліджують низку шоу, які створив продюсер Ден Шнайдер: "АйКарлі", "Сем і Кет", "Вікторія-переможниця", "Дрейк і Джош", "Шоу Аманди" та інші.

Згідно з пресрелізом серіалу, він "спрямований на викриття токсичної і небезпечної культури та ймовірних зловживань на знімальних майданчиках телеканалу Nickelodeon".

Проєкт завірусився: наразі його подивилося понад 16 мільйонів осіб.

Що не так із Деном Шнайдером

У документальному серіалі деякі сценаристи, колишні діти-зірки та інші люди, які працювали з Деном Шнайдером, стверджують, що атмосфера за лаштунками "була токсичною".

Окрім цього, у проєкті акцентують увагу на його "футфетишизмі", демонструючи велику кількість сцен, де великим планом знімали ноги акторів-підлітків. Згадано також кадри з явним "недитячим підтекстом". Наприклад, коли юна Аріана Гранде виливає на себе пляшку води або стискає в руці продовгувату картоплину.

Приклад кадру з ногами неповнолітніх акторок. У кадрі: Міранда Косгроув. Скриншот з серіалу "АйКарлі"

Ба більше, продюсера звинувачують у сексуальних домаганнях до неповнолітніх акторок — Вікторії Джастіс, Аманди Байнс, Міранди Косгроув та інших. Акторка серіалів "Сем і Кет" та "АйКарлі" Дженнет Маккарді розповідала, що Ден Шнайдер "примушував її вживати алкоголь та маніпулював, обіцяючи власне шоу".

Сам Шнайдер не з'являється в кадрі "Тиші на знімальному майданчику", але на екрані демонструють його заяви у відповідь на різні звинувачення. Він послідовно заперечував їх. Востаннє Шнайдер відреагував на такі закиди через прессекретаря TODAY.com 18 березня:

"Ден багато чого очікував і вимагав від своїх команд. Вони працювали довгі години й постійно робили успішні шоу. У виробничих труднощах Ден міг іноді розчаровуватися, і він розуміє, чому деякі працівники вважали це залякуванням і стресом", — йдеться в заяві. Там також наводять слова "багатьох" колишніх колег, які "все ще говорять йому, як їм подобалося і як вони цінували роботу над його шоу".

"Але він також знає, що деякі люди не мали позитивного досвіду, і щиро шкодує про це. Ден усвідомлює, що мав би працювати краще, і почувається жахливо перед тими, хто бачили його з найгіршого боку, а не з найкращого", — кажуть у зверненні.

"Справа в тому, що багато дітей у цих шоу опиняються в нестерпному становищі, стаючи годувальниками своєї сім'ї. Додайте до цього труднощі дорослішання та необхідність робити це під прицілом прожекторів, працюючи на складній роботі, і все це в дитячому віці. Ніхто не розумів цей тиск краще за Дена, і саме тому він був їхнім найбільшим захисником", — продовжує прессекретар.

"Шнайдер сам казав, що був жорстким босом, і якби він міг почати все спочатку, то діяв би по-іншому. Але прояснімо, що коли Ден пішов із Nickelodeon, було проведено повне розслідування, і знову ж таки виявлено, що він був складною, жорсткою, а іноді й невідповідною та вимогливою людиною, на яку хотілося б працювати, і нічим іншим", — підсумував автор звернення. Телеканал Nickelodeon оголосив, що припиняє співпрацю зі Шнайдером у 2018 році.

Ден Шнайдер.

Трагічна історія Дрейка Белла

Найбільш резонансним виявився третій епізод документального серіалу, в якому актор та музикант Дрейк Белл із серіалу "Дрейк і Джош" розповів, що його колишній тренер з діалогів Браян Пек вчинив над ним сексуальне насильство в підлітковому віці.

Браян Пек проводив чимало часу з юним Дрейком, возив його на прослуховування. Згодом вони настільки зблизилися, що Пек зумів навіть переконати підлітка зняти свого батька з посади менеджера.

Цей досвід глибоко травмував актора й водночас надихнув його на написання пісні In the End, що увійшла до його дебютного альбому 2005 року. Дрейк Белл написав її в 15 років — тоді ніхто ще й не здогадувався про те, що сталося. Текст композиції пронизаний болем та страшними емоціями, які йому довелося пережити.

"Ще один день пройшов без висловлення. Але це звично, якщо ти озирнешся і відчуєш, як спогади затягують тебе вниз", — співає Дрейк. Окрім цього, в композиції він згадує "найпохмуріше місце, де ти коли-небудь був" — ймовірно, маючи на увазі знімальний майданчик Nickelodeon.

Після виходу документального фільму телеканал Nickelodeon виступив із заявою, в якій засудив дії Пека та висловив підтримку Беллу.

"Ми налякані й засмучені, дізнавшись про травму, яку пережив Дрейк Белл. Ми схвалюємо й підтримуємо силу, необхідну для того, щоб іти вперед", — йдеться в повідомленні.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media