Через відсутність фінансування: у Держкіно пояснили, чому досі не запустили Державний реєстр фільмів

. Ілюстративне фото

У жовтні 2023 року уряд затвердив положення про Державний реєстр фільмів — внесення стрічок до нього потрібне, щоб мати змогу показувати їх в українських кінотеатрах. Однак Держкіно так і не запустило реєстр — у відомстві аргументували це відсутністю фінансування.

Про це Держкіно повідомило у відповідь на запит "Детектора Медіа".

У березні 2023 року набув чинності закон України "Про медіа", згідно з яким Держкіно, як центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері кінематографії, мало внести всі стрічки, на які уже були видані прокатні посвідчення, до Державного реєстру фільмів.

Пізніше, у жовтні, уряд затвердив положення реєстру. Зокрема, вони встановлюють порядок внесення фільмів до нього, що саме вноситься, та визначають строки розгляду.

У положеннях також визначено, що Держкіно може прибрати фільм з реєстру за низкою причин, зокрема за заклики до зміни або повалення конституційного ладу, розв'язування війни, порушення територіальної цілісності України, заклики до тероризму, за наявність матеріалів, що заохочують сексуальну експлуатацію та насильство над дітьми або вживання наркотиків.

І саме Держкіно повинно забезпечити функціонування реєстру — його мали створити не пізніше трьох місяців з дня набрання чинності постанови, тобто у січні 2024 року.

Однак реєстру досі немає. У відомстві це пояснили відсутністю фінансування "за національною програмою цифровізації".

"Розпочата технічна підготовка реєстру, але у зв'язку з відсутністю кошторисних призначень в поточному бюджетному році немає можливості її завершити. Відповідний проєкт внесений до Національної програми інформатизації на 2024–2026 роки та очікує на фінансування у 2024 році", — йдеться у відповіді.

Разом з тим у відомстві стверджують, що реєстр функціонує у тестовому режимі, але коли саме він стане доступним широкому загалу — не уточнили.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media