Юрій Андрухович та Ростислав Нємцев братимуть участь у канадському літературному фестивалі

. Ira Baturevych/Facebook, Олександр Козловський

Письменник Юрій Андрухович та перекладач Ростислав Нємцев візьмуть участь у канадському літературному фестивалі Metropolis bleu. Це вдруге Україна —серед учасників події.

Про це розповідає видання "Читомо".

Фестиваль відбуватиметься з 25 до 28 квітня у Монреалі.

Основа подія за участі українських митців — "Українські хвилювання". Разом із Нємцевим та Андруховичем в обговоренні братиме участь канадський прозаїк Девід Берген.

"Україна має бурхливу історію. Як ця історія відображена в літературі?" — йдеться в описі події.

Також українці братимуть участь і в інших подіях фестивалю:

  • Юрій Андрухович — "Проти антисемітизму" (AGAINST ANTI-SEMITISM) разом з авторками з Мексики та США — Марго Гланц та Норою Круг

"Попри те, що в багатьох демократичних країнах антисемітизм засуджується і навіть вважається кримінальним, він продовжує зберігатися в різних формах. Три письменники, які належать до трьох різних традицій і культур, єврейських і неєврейських, підходять до цього питання через літературу".

  • Ростислав Нємцев — "Мови здалеку" (CES LANGUES VENUES DE LOIN)

У обговоренні участь братимуть три перекладачі, які працюють з українською (Ростислав Нємцев), корейською (Антон Гур) та шведською (Патрік Торнеус) мовами. Вони обговорять специфічні особливості кожної з них та те, що може їх зблизити.

Повну програму фестивалю можна переглянути тут

Metropolis Bleu - Blue Metropolis/Facebook

Що відомо про українських письменників та фестиваль

Юрій Андрухович — український поет, прозаїк, перекладач.

У 1985 році разом із Віктором Небораком та Олександром Ірванцем заснував поетичну групу "Бу-Ба-Бу". Серед його найвідоміших книжок: "Рекреації", "Московіада", "Перверзія", "Дванадцять обручів", "Коханці Юстиції", "Радіо Ніч".

Ростислав Нємцев — перекладач, познайомив українських читачів з творами німецького поета Карла Кролова та швейцарських письменників Германа Гессе, Франца Голера, Еріка Сімона.

Він також є співавтором перекладу щоденника Володимира Вакуленка французькою мовою.

Фестиваль Metropolis bleu у 1997 році заснувала благодійна організація Blue Metropolis Foundation. Її місія — об'єднати людей різних мов і культур навколо радості читання, щоб сприяти творчості та міжкультурному взаєморозумінню.

Щорічний фестиваль пропонує низку освітніх і соціальних програм, які використовують читання та творчість як терапевтичні інструменти, щоб допомогти людям боротися з бідністю й ізоляцією.

Вперше Україна брала участь у фестивалі у 2023 році. Тоді країну представляли письменники Оксана Луцишина та Андрій Курков.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media