Металодетектори та пристрої дистанційного підриву: що купили на зібрані під час нацвідбору "Євробачення" кошти

Пристрої для дистанційного підриву та металодетектори. . Фото: Суспільне

Під час нацвідбору на "Євробачення-2024" глядачі зібрали 2 381 837 гривень на проєкт з розмінування. За ці кошти вдалося купити пристрої для дистанційного підриву та металодетектори.

Проєкт з розмінування Суспільне Мовлення та разом з Благодійним фондом Сергія Притули зініціювали на запит ДССТ (Державна спеціальна служба транспорту).

За зібрані кошти вдалося закупити обладнання для мобільних груп з гуманітарного розмінування:

  • 19 машинок для дистанційного підриву "Вихор" — для утилізації виявлених вибухонебезпечних приладів;
  • 70 металодетекторів, які дозволять знаходити та виявляти вибухові пристрої у лісах, полях та на обʼєктах інфраструктури.
Металодетектор. Фото: Суспільне

Що відомо про "Євробачення-2024"

68-й пісенний конкурс відбудеться у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня (Україна виступатиме у першій половині першого півфіналу), а грандфінал — на 11 травня.

Україну представлятиме дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria — вони перемогли у нацвідборі.

За словами очільника фонду Сергія Притули будь-яка участь України на міжнародних майданчиках (а особливо перемога) це грає на користь країни. А "Євробачення" — це можливість ще раз нагадати про війну аудиторії конкурсу, а це десь 1,5-2 мільярди людей від Австралії й по всій Європі.

Цьогоріч внесли декілька змін у правила конкурсу. Наприклад, збільшиться час глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника 11 травня. Про решту нововведень читайте у матеріалі.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери "Євробачення".

Нагадаємо, під час трансляції фіналу національного відбору було оголошено QR-код, за яким можна було лишити пожертву на розмінування.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media