Пʼять із 45 фіналістів Пулітцерівської премії у галузі журналістики користувалися ШІ у процесі створення роботи

. pulitzer

Фіналісти Пулітцерівської премії в галузі журналістики використовували штучний інтелект для створення матеріалів, зокрема у процесі дослідження, висвітлення теми або для розповіді про свої роботи.

Про це розповідає журналістська лабораторія Nieman.

Марджорі Міллер, яка належить до ради премії, зазначила, що до категорії "Журналістика" цьогоріч додали вимогу повідомити, чи користувались номінанти ШІ під час досліджень та підготовки публікації. 5 із 45 фіналістів зізналися, що використовували такі інструменти.

Таку вимогу додали лише до категорії із журналістики.

За словами Міллер рада премії ще на початку 2023 року почала обговорювати політику щодо ШІ через зростання популярності таких інструментів та машинного навчання.

"Інструменти ШІ в той час мали репутацію «о ні, диявол наближається»", — сказала вона, додавши, що рада була зацікавлена в тому, щоб дізнатися про можливості ШІ, а також про його небезпеки.

У липні 2023 року (саме тоді компанія OpenAI уклала угоду з Associated Press і American Journalism Project) професор Колумбійської школи журналістики Марк Гансен провів для ради прискорений курс щодо ШІ.

Хоча курс був зосереджений на безпосередньому використанні генеративного ШІ, але також окремо зупинилися на вивченні відповідного законодавства про авторське право, конфіденційність даних та упередженість моделей машинного навчання.

Міллер зазначила, що підхід ради премії до ШІ був скоріше пошуковим і наміру встановити обмеження не було, бо це могло перешкодити редакціям працювати з інноваційними технологіями.

Цьогоріч на присудження Пулітцерівської премії подано майже 1200 заявок. Переможців оприлюднять 8 травня 2024 року.

У 2023 році агентство Associated Press отримало Пулітцерівську премію за роботу українських фотокореспондентів Мстислава Чернова, Євгена Малолєтки та Василіси Степаненко в Маріуполі.

Премія Джорджа Полка Премія Джорджа Полка — серія американських журналістських премій, які присуджуються щорічно Long Island University, Нью-Йорк.також прагне дізнатися більше про ШІ, оскільки планує адаптувати правила конкурсу до індустрії, яка все більше його інтегрує.

Куратор премії Джон Дарнтон навіть заявив, що організація почне офіційно розробляти політику щодо ШІ цієї весни, після вручення нагород.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media