Біллі Айліш, Марк Руффало та інші зірки прийшли на "Оскар" зі значками на підтримку припинення вогню в Секторі Гази

Актор Магершала Алі на 96-ій церемонії нагородження "Оскар", 10 березня 2024 року. Фото: Kevin Winter/Getty Images

Співачка Біллі Айліш та актори Марк Руффало, Магершала Алі, Рамі Юссеф та Різ Ахмед прийшли на церемонію нагородження премії "Оскар" зі значками про припинення вогню в Секторі Гази. Водночас недалеко від місця проведення церемонії відбувся протест із закликом спинити вогонь.

Про це повідомляють The New York Times та The Guardian.

"Ми всі закликаємо до негайного та безстрокового припинення вогню в Газі. Ми закликаємо до безпеки всіх учасників. Ми справді хочемо тривалої справедливості та миру для палестинського народу", — заявив Рамі Юссеф, який зіграв Макса у "Бідолашних створіннях", під час інтерв'ю на церемонії.

Біллі Айліш прийшла на "Оскар" зі значком про припинення вогню в Секторі Гази. Фото: Rodin Eckenroth/Getty Images

Значки створила група Artists4Ceasefire. Вони написали відкритого листа президенту США Джо Байдену з вимогою припинити вогонь у Секторі Гази — його підписали Марк Руффало, Крістен Стюарт, Магершала Алі, Дженніфер Лопес і Ава Дюверней.

"Окрім нашого болю і жалоби за всіма загиблими та їхніми близькими по всьому світу, нами рухає непохитна воля відстоювати нашу спільну людяність. Ми виступаємо за свободу, справедливість, гідність і мир для всіх людей — і глибоке бажання зупинити кровопролиття", — йдеться в листі.

Напередодні й під час червоної доріжки пропалестинські протестувальники влаштували щонайменше три акції проти війни між Ізраїлем і ХАМАСом. За словами представників поліції Лос-Анджелеса, на найбільшій демонстрації, що відбулася біля Cinerama Dome, було від 500 до 700 протестувальників.

А демонстранти біля театру "Долбі" скандували "Хай живе Палестина" під час ходи бульваром Сансет.

Протести навіть затримали прибуття акторів, а репортер The New York Times стверджував, що вони "перекрили перехрестя вулиць Гайленд і Фаунтін, головну транспортну артерію".

"Люди з усього світу дивляться церемонію вручення премії «Оскар», і це можливість для нас. Те, що відбувається в Газі, потребує привернення уваги. Ми хотіли привернути якомога більше опору і уваги", — сказав один з організаторів акції.

Окрім церемонії "Оскар" зірки вдягали значки на вручення "Ґреммі" та премії Гільдії кіноакторів США (SAG).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media