Акіра Торіяма, творець манґи Dragon Ball, помер у віці 68 років

. Фото: STR/JIJI Press/AFP via Getty Images

У віці 68 років помер японський художник, творець культової манґи Dragon Ball Акіра Торіяма. Причиною смерті стала гостра субдуральна гематома, форма мозкової кровотечі.

Про це 8 березня повідомляє The Guardian.

Про смерть Торіями повідомив офіційний сайт Dragon Ball у спільній заяві Bird Studio та токійської компанії Capsule Corporation.

"Він залишив світові багато манґи та художніх творів. Завдяки підтримці багатьох людей по всьому світу, він зміг продовжувати свою творчу діяльність вже понад 45 років", — йдеться в заяві.

Торіяма народився в Кійосу, префектура Айчі (Японія) у 1955 році.

Він дебютував як карикатурист у 1978 році, надіславши коротке оповідання до журналу для шанувальників манґи Weekly Shonen Jump. Хоча цей твір не приніс йому популярності, він продовжив малювати.

Його серія Dragon Ball була опублікована в тому ж журналі 1984 року і стала основою творчої кар'єри, яка тривала понад чотири десятиліття.

Манґа Dragon Ball. Фото: RICHARD A. BROOKS/AFP via Getty Images

Серія заснована на класичному китайському романі "Подорож на Захід": головний герой твору, хлопчик, на ім'я Сон Гоку, вчиться бойовим мистецтвам і вивчає світ у пошуках семи містичних предметів, які відомі як "перлини дракона". За легендою, вони виконують будь-яке бажання.

Манґа Dragon Ball виходила в 519 розділах з 1984 по 1995 рік і породила цілу франшизу: серію англомовних коміксів, п'ять різних телевізійних адаптацій і спінофів, понад 20 фільмів і безліч відеоігор.

Торіяма вважається одним з тих художників, що змінили історію манґи, оскільки його роботи мають великий вплив та є надзвичайно популярними: усього по світу продали приблизно 250–300 мільйонів примірників. Dragon Ball стала другим найпродаванішим тайтлом усіх часів.

У 2013 році за свою роботу митець здобув приз Міжнародного фестивалю коміксів в Ангулемі, а у 2019 році Міністерство культури Франції нагородило його Орденом мистецтв та літератури.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media