"Життя на межі": оголосили фокус-тему та кураторів "Книжкового Арсеналу 2024"

. Фото: ДП НКММК "Мистецький арсенал"

"Книжковий Арсенал" оголосив фокус-тему і основну метафору ХІІ фестивалю — "Життя на межі". Також представили її кураторів — ними стали Тетяна Огаркова та Володимир Єрмоленко.

Про це 6 березня повідомили на сайті фестивалю.

"Сьогодні від столичного життя, яке на поверхні майже нічим не відрізняється від довоєнного, до тієї межі, де життя у звичному для нас сенсі припиняє існувати вісім годин автівкою… ", — йдеться в есеї кураторів щодо фокусної теми.

Там, на межі, люди відчайдушно роблять те, у що вірять. На межі люди наважуються бути тим, що інші лише вважають своїми переконаннями. Бути втіленням, стояти обличчям до зла, у повний зріст, тримаючи за своєю спиною решту світу. Нашого спільного світу.

Тетяна Огаркова — літературознавиця, журналістка та есеїстка. Спеціалізація — історія французької літератури, історія авангарду й теорія літератури.

Володимир Єрмоленко — філософ, письменник та журналіст, президент PEN Ukraine, доктор політичних досліджень (Франція), кандидат філософських наук, доцент "Києво-Могилянської академії".

Вони разом започаткували україномовний подкаст про культуру Kult: Podcast.

Генеральна директорка "Мистецького арсеналу" Олеся Островська Люта зазначає, що у призначенні Огаркової та Єрмоленка кураторами "нам йшлося про їхні регулярні волонтерські поїздки по всій Україні, а найбільше на український Схід і Південь, які тривають з перших днів російського вторгнення. Про те, що вони бачать, як осмислюють побачене, які пропонують висновки".

Володимир Єрмоленко та Тетяна Огаркова. Фото: ДП НКММК "Мистецький арсенал"

Хто ще працюватиме над програмою "Книжкового арсеналу"

  • Кураторкою літературної програми "Книжкового Арсеналу 2024" стала радіоведуча, радіопродюсерка та письменниця Олена Гусейнова.
  • Кураторкою програми для/про дітей та підлітків стала письменниця, журналістка, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків Ольга Русіна.
  • Куратором спеціальної програми Літературного фестивалю "П’ятий Харків" (у співпраці з Харківським літературним музеєм) став літературний критик, літературознавець, лектор і куратор мистецьких проєктів Євгеній Стасіневич.
  • Спеціальну програму подій на цьогорічному "Книжковому Арсеналі" вдруге представить PEN Ukraine.
  • Кураторкою професійної програми стане Оксана Карп’юк. Програма має стати майданчиком для галузевих дискусій, обміну досвідом і пошуку вдалих рішень.
Ольга Русіна, Оксана Карпʼюк, Олена Гусейнова, Євгеній Стасіневич. Фото: ДП НКММК "Мистецький арсенал"

Що відомо про "Книжковий Арсенал"

Дванадцятий літературний фестиваль "Книжковий Арсенал" відбудеться з 30 травня по 2 червня. Він складатиметься з програмної частини та книжкового ярмарку.

Видавництва та книгарні зможуть взяти участь у секціях "Арткнига", "Художня книга", "Нонфікшн", "Література для дітей і підлітків", "Мальописи".

У фокусі "Книжкового Арсеналу" будуть книги про війну, видані після 2014 року та видання, створені ветеранами та членами їхніх родин. Їх представлять у просторі "Вітрина новинок".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media