На виставці у Лондоні покажуть рідкісне перше видання "Барбі" з нагоди 65-річчя ляльки

. Фото: Chesnot/Getty Images

У лондонському Музеї дизайну покажуть рідкісне перше видання "Барбі" з нагоди 65-річчя всесвітньо відомої ляльки. Виставка триватиме до початку 2025 року.

Про це 1 березня розповідає BBC.

Виставка "«Барбі»: історія бренду" розповість історію створення ляльки, а також дасть можливість подивитися на іграшку крізь призму дизайну — через моду, архітектуру, дизайн меблів і транспортних засобів. Крім того, можна буде побачити, як еволюціонувала зовнішність "Барбі" зі зміною культури.

Також можна буде більше дізнатися про історію бренду Mattel та його культурний вплив протягом десятиліть.

Особлива лялька датується 1959 роком — у музеї заявили, що це найстаріша лялька "Барбі" в музейній колекції Великої Британії.

Відома колекціонерам як "Барбі номер 1", найпопулярніша перша версія — це традиційна лялька-блондинка в чорно-білому купальнику з шевроном, з отворами в ногах, де вона мала б бути закріплена на підставці.

Перша лялька "Барбі". Vogue UA

На виставці буде представлено понад 250 експонатів, зокрема покажуть першу "Барбі" з синдромом Дауна, першу на колісному кріслі та ляльку з "кривою" формою тіла.

У межах виставки буде навіть окрема секція для Кена, присвячена шістьом десятиліттям його історії.

Ляльки "Барбі". Вікіпедія

Музей працював у партнерстві з материнською компанією "Барбі" — Mattel, щоб привезти деякі експонати з архівів у Лос-Анджелесі.

Кураторка виставки Даніель Том сказала: "«Барбі», мабуть, є одним з найбільш визнаних прикладів побудови світу за допомогою предметного та графічного дизайну, і, своєю чергою, вона надихнула багатьох дизайнерів та художників звернутися до своєї історії".

Директор музею Тім Марлоу висловив сподівання, що виставка стане "радісним, захопливим, просвітницьким і навіть, можливо, ностальгічним досвідом для поколінь шанувальників «Барбі»".

Виставка відкриється в Музеї дизайну 5 липня 2024 року і триватиме до початку 2025 року, квитки на неї можна придбати на сайті закладу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media