Хто писав історію за Богдана Хмельницького та Івана Мазепи? | Батьки-засновники

. Колаж Ніка Назаренко/Суспільне Культура

Коли відгриміли козацькі війни середини XVII сторіччя, вони взялись за перо, аби донести до нащадків історію про славетну добу постання Української держави – Війська Запорозького. Про незвичайну епоху, коли козакам довелося відстоювати державність в змаганні супроти трьох політичних потуг – Польщі, Московії та Оттоманської Порти, – вони уклали блискучі за стилем і неоціненні за змістом козацькі літописи.

Полтавський писар Самійло Величко, гадяцький полковник Григорій Граб’янка, ніжинський сотник Роман Ракушка-Романовський увійшли в українську історію як самовіддані хронікери, що прагнули зберегти пам’ять про вольності і права України, здобуті в звитяжних боях.

У шостому випуску проєкту "Батьки-засновники" ведучі Наталя Соколенко та Сергій Стуканов спільно з істориком Сергієм Багром детально оповідають про сповнене різноманітних пригод життя літописців, про мотивацію сісти за історичні пошукування й про найважливіші ідеї, закладені в їхні твори.

Що таке хозарський міф козацької України? За що боролися козаки й чи здобули бажане? Як утворити й відстояти власну державу в оточенні недругів та ворогів? – Ось лише декілька запитань, що порушені авторами програми.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media