Life At Home: українська фотографка приєдналася до мистецького проєкту Енні Лейбовіц

Оновлено
. Фото: Єлєна Калініченко

У межах Паризького тижня моди IKEA представляє проєкт фотографки Енні Лейбовіц Life At Home. До менторської програми в межах ініціативи відібрали шість молодих фотографів з різних країн, зокрема українську мисткиню Єлєну Калініченко.

Про це 29 лютого розповідає The Guardian.

Під час пандемії COVID фотографка Енні Лейбовіц почала працювати з IKEA над проєктом, пов’язаним із домом і сім’єю. Вона відвідала сім країн, де документувала різні уявлення про родину. Результатом стало 25 світлин та історій їхніх героїнь і героїв.

Лейбовіц каже, що було дуже цікаво знайти різні визначення поняття "сім'я": "Була думка, що йдеться про дім. Насправді це було про життя цих людей. Занурення в життя цих людей було настільки сильним і емоційним".

Герої фотографій — люди різного віку, зі своїми сім'ями, друзями, сусідами по кімнаті або наодинці, у місцях, які вони вважають домом. Хтось лежить у ліжку, хтось у саду, хтось на кухні, у майстерні чи вітальні.

Окрім своїх фотографій, Лейбовіц відібрала роботи шістьох молодих митців зі США, Франції, Нігерії, Нідерландів, Румунії та України, які також створили власні фотосерії. Кожна з них розповідає унікальну історію дому.

"Особливо вражає робота Єлєни Калініченко, яка мешкає в Києві в Україні. На її фотографіях зображена подруга біля руїн, де колись був її будинок, і вказівник до бомбосховища", — зазначає видання.

У своїй серії фотографій мисткиня відтворила історію своєї подруги Ані. На одних світлинах дівчина проводить час у квартирі друзів, де зараз проживає, а на іншій — стоїть на тлі руїн свого будинку, зруйнованого російськими військами.

"Коли я обрала цю історію для розповіді, я також хотіла не просто зосередитися на смутку, але й на тому, наскільки вона сильна. Фотографії починаються з повної темряви, але потім вона посміхається, і видно, що вона щаслива навіть після такої трагедії. Я сподіваюся, що люди зможуть відчути цю історію, як це — втратити все", розповіла Калініченко в інтерв'ю Euronews Culture.

Вона додала, що для неї було емоційно важко працювати над проєктом, але водночас дуже важливо.

Виставка триває з 29 лютого до 3 березня 2024 року в Парижі.

Робота Єлєни Калініченко. Фото: Єлєна Калініченко

Робота Єлєна Калініченко. Фото: Єлєна Калініченко

Робота Єлєна Калініченко. Фото: Єлєна Калініченко

Оновлено 4 березня. Виправлено ім'я української фотографки та інформація про те, де Єлєна Калініченко робила серію фото.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media