"Євробачення-2024": Суспільне Культура покаже національні відбори 8 країн — учасниць конкурсу

. eurovision.tv

Суспільне Мовлення вперше покаже фінали національних відборів на "Євробачення" восьми інших країн, що беруть участь у конкурсі. Трансляції розпочнуться з середини березня і відбуватимуться щосуботи на телеканалі та сайті Суспільне Культура.

До показу готуються фінальні шоу національних відборів Естонії, Латвії, Литви, Німеччини, Португалії, Фінляндії, Іспанії та Італії.

"Сподіваємося, ближче знайомство з нацвідборами інших європейських країн дозволить українцям, з одного боку, порівняти підходи до нацвідбору і виділити цікаві елементи кожного фіналу, а з іншого — ближче познайомитися з широкою палітрою актуальної музики", зазначила голова делегації України на "Євробаченні" Оксана Скибінська.

Фінал фінського нацвідбору на "Євробачення", відомого як "Конкурс нової музики" (Uuden Musiikin Kilpailu, або UMK), транслюватимуть з оригінальним українськомовним супроводом Галини Сергєєвої, а коментатором інших семи трансляцій стане офіційний голос Євробачення в Україні — Тімур Мірошниченко.

Зазначимо, що цьогоріч трансляція фіналу UMK на онлайн-порталі фінського суспільного мовника вдруге поспіль супроводжувалася коментуванням українською на знак поваги та підтримки народу України.

Коли пройде "Євробачення"

68-й пісенний конкурс відбудеться у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня (Україна виступатиме у першій половині першого півфіналу), а грандфінал — на 11 травня.

Україну представлятиме дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria — вони перемогли у нацвідборі.

Саме цим виконавицям українці віддали найбільшу кількість голосів у застосунку "Дія". Попри тимчасові збої у додатку загалом 1 167 176 українців проголосувало за учасників.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери "Євробачення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media