На продаж виставили будинок Фредді Мерк'юрі у Лондоні: він коштує від 30 мільйонів фунтів стерлінгів

. Фото: Fox Photos/Hulton Archive/Getty Images

Маєток Garden Lodge британського співака, фронтмена гурту Queen Фредді Мерк'юрі виставили на продаж. Резиденція у Лондоні за оцінками коштує від 30 мільйонів фунтів стерлінгів (1,4 мільярда гривень).

Про це 26 лютого розповідає Bloomberg.

Мерк'юрі помер у 1991 році — офіційною причиною смерті вважають бронхіальну пневмонію, спричинену СНІДом. Його маєток у Лондоні успадкувала близька подруга Мері Остін.

Вона розповідає, що музикант шукав тихе місце в Лондоні, де б він міг творити музику без надмірної уваги з боку медіа, і цей будинок став для нього саме таким місцем.

"Насправді це був мій будинок лише за назвою. Я працювала над будинком з ним і для нього, і він завжди буде його. Це була його мрія, це було його бачення", — додає жінка.

Остін сподівається, що наступний власник матиме до нього індивідуальний підхід — такий самий, який мав Фредді.

За словами агента з нерухомості, планування та квадратні метри залишаться нерозкритими заради конфіденційності. Будуть оприлюднені лише кілька фотографій інтер'єру, на яких видно частину передпокою та кут пофарбованої в жовтий колір їдальні.

Будинок Фредді Меркʼюрі. Фото: Barney Hindle

Будинок Фредді Меркʼюрі. Фото: Barney Hindle

Будинок Фредді Меркʼюрі. Фото: Barney Hindle

Жінка додала, що наважилася продати будинок після аукціону Sothebyʼs — у вересні 2023 року на аукціоні "Фредді Меркʼюрі: власний світ" опинилося приблизно 1 500 особистих речей музиканта: сценічні костюми, картини, срібний гребінець для вусів, японські гравюри та порцеляна з колекції співака.

Також з молотка продали рояль Yamaha Фредді Мерк'юрі та чернетку "Богемної рапсодії".

Хто такий Фредді Мерк'юрі

Фредді Мерк'юрі — британський співак, автор пісень і музичний продюсер, відомий передусім як вокаліст та клавішник рок-гурту Queen.

Він написав чимало хітів, зокрема Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody to Love, Donʼt Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love і We Are the Champions.

Посмертно Мерк'юрі нагородили:

  • у 1992 році — премією Brit Awards за видатний внесок у британську музику;
  • у 2001 році — разом з іншими музикантами Queen його ввели до Зали слави рок-н-ролу;
  • у 2003 році — додали до Зали слави піснярів;
  • у 2004 році — додали до Британської музичної зали слави.

У 2002 році Мерк'юрі посів 58 місце в опитуванні "100 найвизначніших британців", проведеному компанією BBC. А у 2008 році — 18 місце в списку "100 найвидатніших співаків усіх часів" за версією американського журналу Rolling Stone.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media