У Пекіні відкрили бібліотеку, яка відображає довкілля в інтер'єрі (фото)

Бібліотека у Пекіні. Фото: Snøhetta

У Пекіні 26 лютого відкрили бібліотеку, яку створило норвезьке архітектурне бюро Snøhetta. Там зазначають, що бібліотека є найбільшим простором у світі, адаптованим під читання.

Про це повідомляє архітектурне бюро Snøhetta.

Книгосховище в Пекіні — це спосіб переосмислення ролі бібліотек як місця любові до книжок, чуттєвої взаємодії з ними та емоційного зв’язку з книгами, вважають у бюро. У просторі в Пекіні, крім того, що можна брати та читати книжки, є можливість проводити виставки, конференції, а також є простір для реставрації книг.

Бібліотека у Пекіні. Фото: Snøhetta

"Роль, котру відіграють бібліотеки в суспільстві, і те, як люди ними користуються, значно змінились, — говорить Роберт Ґрінвуд, партнер і директор азійсько-тихоокеанської філії Snøhetta. — Тепер бібліотеки потрібні, щоб функціонувати як яскраві громадські простори, що забезпечують соціальну взаємодію та обмін знаннями".

Будівля особлива тим, що вона обігрує довкілля та рельєф місцевості — вони передаються в інтер'єрі будівлі. Висота поверху бібліотеки — 16 метрів, стіни зроблені зі скла для того, щоб потрапляло якомога більше природного світла.

Бібліотека у Пекіні. Фото: Snøhetta

Всередині будівлі також є стежка, котра обігрує річку Тунхей, що протікає поруч. Навколо стежки є пагорби тераси по обидва боки будівлі. Пагорби можна використовувати для сидіння та читання, обговорень, масових заходів. Також в бібліотеці є великі колони, які задумувалися як алюзія на дерево гінкго, котре є звичним для природи Китаю. На даху плоскі білі листи над колонами теж нагадують листя гінкго.

"Терасовий ландшафт і колони, схожі на дерева, запрошують відвідувачів підняти погляд і зосередитися на відстані, приймати ширшу картину. Це місце, де ви можете сидіти під деревом і читати свою улюблену книгу, — каже Ґрінвуд. — Пекінська міська бібліотека має інтеграційну якість, тут ви передаєте свої історії дітям і знайомите їх із назвами, які ви любили".

Бібліотека у Пекіні. Фото: Snøhetta

Бібліотека зроблена з модулярних конструкцій. В даху містяться скляні конструкції, котрі додають будівлі ще більше денного світла. Це дозволило зменшити до мінімуму будівельні відходи та вуглецевий слід під час створення. Бібліотека отримала три зірки China’s GBEL — це ознака найвищого рівня екологічного будівництва в Китаї. Колони також мають систему контролю освітлення, клімату, акустики та навіть збирають дощову воду для подальшого поливу навколишньої території.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media