На підтримку захисниць України у Нью-Йорку виступили Сюзанна Шадковскі та Дар'я Коломієць

. Фото: Orel Karyna, надане командою Коломієць

У Нью-Йорку культурна активістка та продюсерка Дарʼя Коломієць і українська тату-студія Black Hearts Club організували благодійний захід на підтримку ГО "Жіночий ветеранський рух" за участі польсько-американської акторки Сюзанни Шадковскі.

Про це Суспільне Культура повідомили у команді Коломієць.

Подію провели у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії, 24 лютого.

Першою виступила Сюзанна Шадковскі (серіали "Пліткарка", "Позолочене століття" та інші), яка зачитала монолог — історію Олени Нікуліної, дружини бійця полку "Азов", захисника Маріуполя Максима Нікуліна, який зараз все ще перебуває в російському полоні.

Олена записала її навесні 2022 року для проєкту Дарʼї Коломієць Diary of War: це голосові повідомлення українців про їхній досвід переживання повномасштабного вторгнення, випущені у форматі подкасту.

"Коли я прочитала цей щоденник вголос перед глядачами, моє серце розірвалося. По-справжньому передати ці слова, які Олена промовляла в той надзвичайний момент, було неможливо я могла лиш відтворити їх зі своєї позиції, і ця відстань між миром і війною – така велика й бездонна... Проте ми маємо надію лише завдяки мужності таких людей, як Олена та Максим", — зазначила Шадковскі.

Сюзанна Шадковскі. Фото: Orel Karyna, надане командою Коломієць

Сюзанна Шадковскі. Фото: Orel Karyna, надане командою Коломієць

У події також взяв участь нью-йоркський колектив Ukrainian Village Voices, що досліджує та зберігає український традиційний багатоголосий спів. У його складі американці, які вивчили українську, та вихідці з української діаспори різних поколінь. Вони виконали мікс із чотирьох давніх українських пісень.

Колектив Ukrainian Village Voices. Фото: Orel Karyna, надане командою Коломієць

Фото: Orel Karyna, надане командою Коломієць

Фото: Orel Karyna, надане командою Коломієць

Виступали також фронтмен гурту Brunettes Shoot Blondes Андрій Ковальов з інді-поппрограмою та диджей і електронний продюсер Зенон Марко. Сама Дарʼя Коломієць зіграла DJ-сет української музики – від естради 1960-х до сучасної електроніки.

“Ми робимо цю подію, аби нагадати іноземцям, як Україна може надихати. Ці два роки Україна стоїть, продовжує захищати свою свободу, всю Європу, і ще й надихати світ — не лише у бою, а й завдяки своїй культурі", — зазначила Коломієць.

На події продавали благодійні артроботи, ексклюзивний мерч, а також записували охочих на благодійні тату. Також гості взяли участь у благодійному аукціоні – зокрема, з молотка пішли платівка Джамали з автографом, поштові марки з російським військовим кораблем та графічні роботи американської художниці українського походження Маї Гаюк.

Усього вдалося зібрати понад 300 тисяч гривень — їх спрямують до ГО "Жіночий ветеранський рух" на закупівлю комплектів зимової форми та закриття інших потреб захисниць.

Провели благодійний аукціон у межах події. Фото: Orel Karyna, надане командою Коломієць

Благодійна подія у Нью-Йорку. Фото: Ліза Золотова, надане командою Коломієць

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media