УПЦ Київського патріархату анулювала нагороду військовому через його орієнтацію

. Фото: Правозахисний ЛГБТ Центр "Наш світ"

Українська православна церква Київського патріархату спершу вручила військовому Віктору Пилипенку нагороду "Жертовність і любов до України". Але згодом анулювала її — через сексуальну орієнтацію військового.

Про це повідомила пресслужба Київської патріархії 25 лютого.

Медаль вручили особовому складу медичного пункту 1 механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців ЗСУ, пізніше патріарх Філарет вручив нагородили особисто командиру медичного пункту Юрію Литвиненку.

Сам Пилипенко у Facebook висловлював радість з приводу того, що оскільки "відкритому гею та активісту правозахисту", вручили медаль, то Київський патріархат "кардинально змінив свою позицію щодо ЛГБТ+ людей та більше не вважає нас «гріховними»".

Однак пізніше в УПЦ заявили, що "це є відвертою брехнею та маніпуляцією".

"На жаль, на своїх сторінках у соцмережах він розмістив неправдиву інформацію про те, що патріарх Філарет вручив йому відзнаку як відкритому гею за правозахист і що ніби патріарх Філарет і Київський патріархат кардинально змінили свою негативну позицію щодо ЛГБТ", — йдеться в повідомленні.

Та додали, що церква, ґрунтуючись на Священному Писанні, "незмінно займає принципову негативну позицію щодо содомського гріха, засуджує пропаганду т. зв. «одностатевих шлюбів»".

У церкві зауважили, що медаль вручили виключно як захисникові України. Але, "зважаючи на відкриту пропаганду гріховної ідеології та заперечення існування Бога", нагороду анулювали.

Сам же Віктор Пилипенко зазначив, що визнає лише нагороди "від Народу України, якому давав Присягу", а також державні і недержавні відзнаки "без політичного душка".

У грудні 2023 року Ватикан дозволив священникам благословляти ЛГБТ-пари, а Греція стала однією з перших православних християнських країн, яка дозволила такі шлюби.

Права ЛГБТ-людей в Україні

13 березня 2023 року у Верховній раді України зареєстрували законопроєкт № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Мета цього документу – створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

У петиції на підтримку законопроєкту наголошується, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, це стосується одностатевих пар, серед яких пари ЛГБТІК+військових.

Автор документа також зазначає, що одностатеві партнери не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені, та не можуть ухвалити такі рішення самостійно. Або якщо він чи вона загинули, не можуть розпоряджатися тілом, одержати спадок за пільговими умовами чи соціальний захист з боку держави, як це передбачено для сімей військових або постраждалих від війни.

37 % українців підтримують легалізацію одностатевих шлюбів в Україні. Проти цього виступили 42 %, а 33 % з них – категорично проти. Ще 22 % не визначилися з відповіддю.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media