У 2023 році понад 145 мільйонів фанів відвідали понад 50 000 живих концертів: звіт Live Nation

. Фото: Kevin Mazur/TAS23/Getty Images

Live Nation, власник компанії з продажу квитків Ticketmaster, заявила, що 2023-й став одним з найуспішніших років концертної індустрії, оскільки кількість відвідувачів зросла на 20 % порівняно з попереднім роком, а квитків купили на 13 % більше.

Про це 22 лютого розповідає The Guardian.

У своєму звіті за підсумками року компанія заявила, що понад 145 мільйонів фанів відвідали понад 50 000 заходів. Зокрема, це сталося завдяки тому, що свої концертні тури провели Тейлор Свіфт та Бейонсе.

Крім того, збільшення кількості відвідувачів не тільки вплинуло на компанію з продажів квитків, а й призвело до зростання кількості концертних майданчиків. У звіті також підкреслюється розширення індустрії: артисти проводять в середньому на 15 % більше шоу — навіть якщо порівнювати з часом до початку пандемії Covid, яка зупинила можливість живих виступів.

У компанії вважають, що 2024 рік буде не менш успішним, оскільки відбудеться другий міжнародний та внутрішній етапи туру The Eras Тейлор Свіфт, а також гастролі Дженніфер Лопес, Дрейка, Bad Bunny та Олівії Родріґо.

У Live Nation додали, що індустрія живої музики досягла нових висот у 2023 році й попит на неї продовжує зростати.

Антимонопольне розслідування Live Nation

Разом з тим, щодо Live Nation триває антимонопольне розслідування.

Кілька фанатів Свіфта подали до суду на Ticketmaster за "шахрайство, фіксування цін і порушення антимонопольного законодавства", стверджуючи, що "навмисний обман" дозволив перекупникам викупити більшість квитків — протягом кількох годин після відкриття продажів їх перепродавали на вторинних сайтах за ціною до 22 000 доларів (848 672 гривні).

Зрештою у грудні в США представили законопроєкт "Вболівальники насамперед" (Fans First Act). Це має підвищити прозорість продажу квитків, захистити споживачів від підроблених або завищених цін, а також запровадити******** заходи відповідальності для недобросовісних продавців.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media