The New Yorker опублікував документальний фільм про українську TikTok-блогерку, що ділиться своїм життям як біженка

. Скриншот із фільму

The New Yorker опублікував короткометражний документальний фільм "Слідами Валерії" (Following Valeria) — про українку, яка стала зіркою соцмереж й одночасно біженкою.

Фільм опублікували на YouTube 21 лютого.

Після початку повномасштабного вторгнення українська фешн-фотографка Валерія Шашенок створила серію відео для TikTok — зокрема, відео про бомбосховище, у якому вона з батьками ховалася від російських обстрілів у Чернігові.

"Вона задокументувала деталі свого життя в бункері — готувала їжу на гарячій плиті, варила каву за допомогою паяльної лампи, а під час вилазок назовні знімала зруйновані будівлі та вирви від вибухів", йдеться на сайті видання.

Її відео стали вірусними; одне з них зібрало понад двадцять мільйонів переглядів лише за три дні.

На ролики Валерії натрапила документалістка Нікола Феґґ. Вона назвала їх "чарівними й водночас дуже дивними": "Я не могла зрозуміти, звідки береться її гумор".

Феґґ зустріла дівчину в Варшаві, куди та виїхала, і супроводжувала, аж поки Валерія не повернулася на батьківщину.

У стрічці показують, як дівчина продовжує вести сторінку в TikTok, бере участь у проукраїнських мітингах, відвідує Європарламент.

Багато сцен фільму розгортаються в ритмі потяга або валізи, що котиться, коли Валерія з мобільним телефоном у руці спостерігає за пейзажами, що проносяться повз неї, блукає незнайомими вулицями.

У одній зі сцен вона позичає піджак для виступу в Європейській комісії, потім вона бере продуктову допомогу і дивується, що їй вдалося вполювати цілу курку.

Феґґ зазначила, що саме "ця межа між інфлюенсеркою і біженкою" була для неї найцікавішою з режисерського погляду: "У ній було стільки напруги, що я хотіла зобразити, ким вона була як особистість".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media