Держархів опублікував особову справу Степана Бандери, яку завела польська поліція під час його першого арешту

Держархів опублікував особову справу Степана Бандери 1928 року. Державний архів Івано-Франківської області/Facebook

Державний архів Івано-Франківської області (ДАІФО) розпочав публікацію своїх найцінніших документів на вебсайті в цифровому форматі, зокрема справу Степана Бандери.

Про це стало відомо з сайту ДАІФО.

Для цього на сайті створили окремий розділ – "Особливо цінні E-документи".

Першим документом стала "Особова справа Степана Бандери, в'язня Станіславської в'язниці, заарештованого за підозрою у діяльності, спрямованої проти польської держави 21–24 грудня 1928 р." (Фонд 67, опис 1, справа 257, 3 аркуші).

Справу на Бандеру завела польська поліція під час його першого арешту в грудні 1928 року. Документ містить біографічні дані, опис статури тіла та зовнішніх рис обличчя, листування та навіть справжній відбиток пальця Степана Бандери.

За словами в. о. директора архіву Андрія Сміжака, цього року на вебсайті планують опублікувати не менш як 200 документів, які мають важливу історичну цінність.

Степан Бандера — український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media