У Лондоні пропалестинська наліпка з'явилася на пам'ятнику Емі Вайнгауз

Пам'ятник Емі Вайнгауз у Лондоні, 31 грудня 2020 року. Фото: AP Photo/Alberto Pezzali

На пам’ятнику Емі Вайнгауз у Лондоні 19 лютого знайшли пропалестинську наліпку — її наклеїли поверх зірки Давида на ланцюжку співачки.

Про це повідомляє Sky News.

Поліція Лондона почала розслідування через цей інцидент із пам'ятником. Після документування доказів наліпку зняли.

На офіційній сторінці Камден-маркету в мережі X, де розташовується пам'ятник, відреагували на інцидент: "Камден-маркет насамперед залишається місцем різноманітності — глобальним напрямком прийняття всіх людей. Будь-яка форма дискримінації не буде толеруватися в нашому районі".

Поліція буде співпрацювати з владою району, щоб встановити всі обставини події, серед іншого планують дослідити записи з камер відеоспостереження.

Британська громадська організація "Кампанія проти антисемітизму" в мережі X назвала проявом антисемітизму те, що символ юдаїзму на пам'ятнику британській співачці єврейського походження закрили наклейкою із зображенням палестинського прапора.

Що відомо про Емі Вайнгауз

Емі Вайнгауз — британська співачка, яка виконувала соул-попмузику із джазовими мотивами. Вона померла у 2011 році у Камден-тауні, коли їй було 27. Пам'ятник співачці відкрили у 2014 році на Камден-маркеті, на півночі Лондона.

Вона виросла в єврейській сім’ї та в неділю ходила до єврейської школи. В інтерв’ю називала себе нерелігійною людиною, проте пишалась належністю до єврейської спільноти.

Вайнгауз є рекордсменкою Книги рекордів Гіннеса. Її альбом Back to Black став найбільш прослуховуваним британським альбомом жінки-виконавиці в США.

На 50-й церемонії "Ґреммі" у 2008 році вона отримала одразу п'ять статуеток, включно з нагородаи за запис та пісню року (за композицію Rehab).

Цього року про життя Емі Вайнгауз вийде стрічка Back to Black.

Автор: Олег Челяк

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media