У Греції розкритикували серіал від Netflix про Александра Македонського через згадки про ймовірні стосунки з Гефестіоном

. Скриншот із трейлера до фільму

Грецька міністерка культури Ліна Мендоні розкритикувала документальний серіал від Netlfix про Александра Македонського. Вона описала його як "вкрай неякісну вигадку" і "низькопробний фільм, що рясніє історичними неточностями".

Про це 20 лютого розповідає The Guardian.

На стримінговій платформі Netflix зʼявився документальний серіал "Александр Великий: Становлення бога", у ньому йдеться про становлення македонського полководця від моменту вбивства його батька до завоювання Перської імперії. Наразі це найпопулярніший серіал на грецькому Netflix.

Серіал про Александра Македонського. Фото: Netflix

У першому епізоді Александр цілується зі своїм другом і охоронцем Гефестіоном. Професор Ллойд Ллевеллін-Джонс із Кардіффського університету в Уельсі зазначив, що одностатеві стосунки були нормою у грецькому світі і що таких понять у лексиконі просто не існувало.

Однак ця сцена викликала критику як глядачів, так і представників влади у Греції.

У грецькій газеті Eleftheros Typos серіал назвали "викривленням правди", а Дімітріс Націу, президент православної ультраправої політичної партії "Нікі", назвав його "жалюгідним, неприйнятним і неісторичним".

Міністерка культури Ліна Мендоні сказала, що фільм "рясніє історичними неточностями, демонструє недбалість режисера і бідність сценарію". Вона додала, що в історичних джерелах немає жодної згадки, що стосунки Александра і Гефестіона виходили за межі дружби.

Разом з тим, вона зазначила, що Міністерство культури не займається цензурою мистецтва і не вдається до дій, які можуть призвести до судового переслідування, тому особливих заходів щодо стримінгової платформи вживати не будуть.

Конституція Греції захищає свободу мистецтва з початку XIX століття.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media