"Аґрафка" створила ілюстрацію про воєнні будні українців: її опублікувало японське видавництво

Каталог японського видавництва Bronze, до якого потрапила творча майстерня " Аґрафка". Art Studio Agrafka/Facebook

Творча майстерня "Аґрафка" створила ілюстрацію про звичайний день українця під час російсько-української війни. Вона, а також фрагмент із книжки "Аґрафки" "Куди і звідки", увійшли до каталогу, який опублікувало японське видавництво Bronze.

Про це творча майстерня повідомила на своїй сторінці у Facebook.

На обкладинку каталогу потрапив уривок з книги "Куди і звідки", а на перші сторінки — розповідь "Аґрафки" про візит до Японії у вересні 2023 року.

Обкладинка японського каталогу, до якого потрапила "Аґрафка". Art Studio Agrafka/Facebook

"Для першої сторінки каталогу видавництво попросило нас створити ілюстрацію, яка б відображала життя людини в теперішньому непередбачуваному світі — ми вирішили показати один звичайний день з життя українців: захищай свободу, протидій агресії, працюй з пристрастю, знаходь радість у простих речах", — йдеться в дописі "Аґрафки".

Bronze випустило друком книжку "Куди і звідки" у травні 2023 року. Окрім цього, японське видавництво публікувало "Війну, що змінила Рондо" від "Аґрафки". Наразі чотири книжки творчої майстерні перекладені японською мовою та опубліковані двома різними видавництвами.

Ілюстрація "Аґрафки" про щоденну рутину українців під час війни. Art Studio Agrafka/Facebook

Що таке "Аґрафка"

Майстерня "Аґрафка" – творчий та сімейний тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва. Вони — одні з найбільш популярних українських ілюстраторів не лише в межах нашої держави, а у всьому світі.

У 2012 році казка "Ріпка" у переказі Івана Франка та ілюстративному втіленні "Аґрафки" увійшла до світового каталогу найкращих дитячих книжок "Білі круки".

З 2013 року "Аґрафка" співпрацює з "Видавництвом Старого Лева": саме тоді вийшла збірка "П'ятикнижжя" Грицька Чубая в оформленні Романи Романишин та Андрія Лесіва.

У вересні 2023 року "Аґрафка" вдруге отримала відзнаку на літфестивалі в Берліні за німецьке видання книги "Війна, що змінила Рондо". Окрім цього, в листопаді 2023-го майстерня здобула премію від видання "Читомо" в номінації "Амбасадор української книги".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media