Активісти у Лондоні намагаються врятувати мурал художника Вільяма Мітчелла від знесення

. Фото: Historic England

У Лондоні намагаються врятувати роботу художника Вільяма Мітчелла, яка знаходиться під загрозою знесення у заповідній зоні Блекхіт — там триває реконструкція.

Про це 15 лютого розповідає The Guardian.

Фреска, яку було завершено в 1958 році, вважається найкраще збереженим прикладом ранньої творчості Вільяма Мітчелла. Роботу створено шляхом поєднання 13 виготовлених на замовлення панелей, які художник вирізав і залив смолою.

Робота розташована в сільській ратуші в межах природоохоронної зони Блекгіт: споруду хочуть знести, щоб звільнити місце для кількох нових будинків.

У Twentieth Century Society, групі зі збереження пам'яток, вважають: той факт, що робота Мітчелла перебуває під загрозою, доводить, що Велика Британія недостатньо цінує своє післявоєнне публічне мистецтво.

Товариство хотіло б, щоб будівл., в якій було створено твір, також зберегли.

"Ми завжди виступатимемо за те, щоб обидва об'єкти були збережені й використовувалися разом, як це було задумано", — сказав речник товариства.

Рада Грінвіча заявила, що співпрацює з групою і розглядає потенційні варіанти того, куди можна було б "належним чином перемістити мурал".

Що відомо про Вільяма Мітчелла

Вільям Мітчелл — англійський скульптор, художник і дизайнер. Він найбільш відомий своїми масштабними бетонними муралами та публічними творами мистецтва 1960-х і 1970-х років.

Він також створив фасад Ліверпульського собору і отримав замовлення на створення меморіалу Доді аль-Фаєда та принцеси Діани в Harrods.

Фасад собору в Ліверпулі. Фото: Historic England

Роботи художника уже неодноразово опинялися в подібній ситуації за останні роки. Групі загалом вдалося внести 15 робіт до національного реєстру, щоб врятувати їх. Це зробило Мітчелла "одним із найбільш визнаних і шанованих муралістів того періоду", згідно із заявою організації.

У жовтні 2023 року з фоє колишньої офісної будівлі, яку збиралися знести, було врятовано ще одну роботу Мітчелла — "Історія Ковентрі", на якій зображені важливі події з минулого міста.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media