Vogue US опублікував список 37 дизайнерок, які змінили уявлення про моду: серед них є українка

. Фото: Anna October/Facebook

Американський Vogue оприлюднив список із 37 дизайнерок, "які змінили наше уявлення про моду". У перелік увійшла українська дизайнерка Anna October.

Список оприлюднили 14 лютого.

Видання створило список, щоб збільшити видимість жінок в індустрії, де досі домінують чоловіки.

"У вищих ешелонах модної індустрії просто не вистачає різноманітності ані гендерної, ані расової, щодо якої статистика ще гірша. Причин цього багато, хоча значна частина з них зводиться до упередженого ставлення до жінок дітородного віку, яких часто відсувають на другий план на користь їхніх колег-чоловіків", — йдеться у статті.

Однак видання зазначає, що, як показує це портфоліо дизайнерок, у моді не бракує лідерок, які запускають власні лейбли і "пишуть свої власні правила".

До списку внесли українську дизайнерку — Anna October, яка продовжує виробництво свого бренду в Києві, попри російське вторгнення.

"«Нестримна» це слово, яке описує Anna October", — йдеться у матеріалі.

До списку також увійшли:

  • Міучча Прада (Prada та Miu Miu),
  • Фібі Файло (Phoebe Philo),
  • Вікторія Бекгем (Victoria Backham),
  • Марія Грація К'юрі (Dior),
  • Вірджіні Віяр (Chanel) та інші.
Анна та американська мисткиня українського походження Олена Ємчук. Фото Енні Лейбовіц. Скриншот із сайту видання Vogue

Бренду Anna October 13 років.

У лютому 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії, дизайнерка була змушена переїхати до Парижа та стала частиною платформи Better.Community, яка покликана привернути увагу до творчої спільноти в Україні. У межах проєкту Анна керувала простором для просування, взаємодії та підтримки українських дизайнерів, художників, фотографів та всіх творчих особистостей, які потребують підтримки.

Пізніше вона увійшла до переліку BoF 500, де зібрані найвпливовіші імена фешн-індустрії, і вперше представила колекцію на Тижні моди в Парижі.

А у грудні 2023-го вона створила колекцію одягу та аксесуарів разом з американським брендом J.Crew до зимових свят.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media