Гарвардський український науковий інститут створив онлайн-архів із відкритим доступом до джерел з історії України

. Скриншот із сайту

Український науковий інститут Гарвардського університету створив сайт, де розміщені онлайн-ресурси з відкритим доступом для оригінальних досліджень з історії України — Fontes: Open Access Sources for Ukrainian History.

Про це повідомила пресслужба інституту.

"Назва Fontes походить від латинського слова, що означає «джерела», оскільки наш проєкт має на меті поєднати студентів, дослідників та громадськість з доступними ресурсами для дослідження минулого України, від доісторичної епохи до XXI століття", — йдеться у описі проєкту.

На сайті також зауважують, що там можна знайти джерела про давніх скіфів, Київську Русі, Гетьманщину, радянський період, революції та війни XXI століття.

Дослідники додають, що проєкт створили з потреби сприяти цифровому доступу до джерел, оскільки внаслідок пандемії та повномасштабного вторгнення Росії до України у 2022 році з'явилося багато обмежень до традиційного доступу до архівів.

В основу формату було покладено "Цифровий посібник з дослідження радянської історії" Центру російських та євразійських досліджень ім. Девіса.

Як виглядає сайт. Скриншот із сайту

Проєкт об'єднує різні сайти, на яких розміщені першоджерела з історії України. Кожен із них містить онлайн-колекції, до яких можна отримати доступ з будь-якої точки світу.

Всі вони є відкритими, тобто будь-який користувач або користувачка інтернету може отримати доступ до джерел без університетської чи інституційної належності.

Кожна колекція містить першоджерела, включно з архівними документами, книгами, періодичними виданнями, фотографіями, фільмами, які можна використовувати в оригінальних дослідженнях.

Дослідники зауважують, що вони продовжують додавати джерела. Долучитися до цього можуть усі охочі — варто лише заповнити спеціальну форму на сайті. Крім того, там можна повідомити про неробочі посилання.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media