Роботи від 60-х і до сьогодні: у Відні відкрилась друга виставка робіт українського художника Івана Марчука

Художник Іван Марчук на відкритті виставки у Відні, 9 лютого 2024 року. Фото: Посольство України в Австрії/Bildagentur Zolles KG/Markus Wache

В історичній будівлі Aula der Wissenschaften в центрі Відня з 9 по 18 лютого триває найбільша виставка робіт українського художника Івана Марчука під назвою "Голос моєї душі".

Про це повідомляє особистий сайт художника.

Експозиція робіт Марчука у Відні відбувається вдруге. Перша виставка відбулась у травні 2023 року, тож художник вирішив зробити ще одну, але більшу. Цього разу виставка відбувається в історичній будівлі, котра збудована понад 300 років тому.

Відкриття відвідав сам Іван Марчук. Захід організували за підтримки місцевих волонтерів, спонсорів та колекціонерів робіт художника. На виставці представлені близько 250 робіт Марчука. "Це буде наймасштабніша монографічна виставка у творчій біографії Івана Марчука", — так описують захід на сайті художника.

На виставці зібрали як роботи з раннього етапу творчості 60-х років минулого століття, так і нові роботи, котрі виставляють вперше.

Іван Марчук на відкритті виставки у Відні, 9 лютого 2024 року. Фото: Посольство України в Австрії/Bildagentur Zolles KG/Markus Wache

Відкриття відбулось 9 лютого, виставка працюватиме ще тиждень — до 18 лютого з 10:00 до 19:00. Вхід вільний.

Що відомо про художника?

Іван Марчук народився в селі Москалівка Тернопільської області 12 травня 1936 року. Завершив інститут декоративно-прикладного мистецтва у Львові. Як вказано на сайті Марчука, йому нав'язували малювання в стилі соцреалізму, проте він хотів знайти свій художній стиль, тож покинув країну. Під час еміграції став очевидцем теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, США. Після цієї події повернувся в Україну.

В 1997 році Марчук став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка. Він також є членом Міжнародної академії сучасного мистецтва "Золота гільдія" (Рим, Італія). У 2007 році потрапив до британського списку 100 геніїв сучасності на 72-й позиції. Рейтинг склали на основі опитування глобальної консалтингової фірми Creators Synectics, що фокусується на інноваціях та креативі. Творчий доробок художника становить близько 5000 робіт за понад 70 років творчого життя.

Марчук є засновником унікального творчого стилю, якому сам дав назву "пльонтанізм". "Цей стиль передбачає нанесення фарби тонкими різноколірними лініями, що, переплітаючись під різними кутами, створюють ефект об'єму та світіння. Техніка балансує на межі технологічного і рукотворного та сприяє досягненню гіперреалістичного зображення", — йдеться на сайті художника. Доробок Марчука поділяється на 15 циклів: "Голос моєї душі", "Пейзаж", "Цвітіння", "Шевченкіана", "Кольорові прелюдії", "Портрет", "Натюрморт", "Нові експресії", "Біла планета І", "Біла планета ІІ", "Виходять мрії з берегів", "Погляд у безмежність", "Біле і чорне. Діалог", "Сліпий цикл", "Віденські рапсодії" — найсвіжіший цикл написаний за останні два роки, коли художник покинув Україну у 2022-му та оселився у Відні.

Автор: Олег Челяк

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media