У олімпійських медалях використають метал з Ейфелевої вежі, щоб спортсмени могли привезти з собою частинку Парижа

. Фото: @Olympics/X

Медалі для майбутніх Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 року в Парижі створені з фрагментів Ейфелевої вежі. Дизайн розробив паризький ювелірний дім Chaumet.

Про це розповідає Artnet.

Ідея нового дизайну медалей — бажання створити символ ідентичності наступних ігор. Розробники хотіли асоціювати знакову пам'ятку Франції та Парижа, Ейфелеву вежу, з найпрестижнішим об'єктом змагань — медаллю.

Креативний директор ігор 2024 року Тьєррі Ребуль сказав, що це можливість для спортсменів привезти з собою частинку Парижа.

Кожна медаль має 18 грамів оригінального заліза з Ейфелевої вежі. Побудована між 1887 та 1889 роками, споруда пройшла через програми реконструкції. Деякі металеві елементи були назавжди зняті та законсервовані.

Залізо з вежі має форму шестикутника та збережено у своєму первісному кольорі. Фрагменти розміщені в центрі медалей та оточені канавками, що нагадують промені світла. На зворотному боці медалей зображена грецька богиня перемоги Ніка з Акрополем з одного боку та Ейфелевою вежею з іншого.

Як виглядають олімпійські та параолімпійські медалі. Фото: @Olympics/X

У кожній з них є 18 грамів заліза з Ейфелевої вежі. Фото: @Olympics/X

Що зображено з іншого боку. Фото: @Olympics/X

На всіх олімпійських і паралімпійських медалях по краю вигравіювали назву виду спорту, дисципліни та події: на олімпійських медалях — французькою мовою, а на паралімпійських — англійською. А "Париж" і "2024" біля підніжжя вежі написані шрифтом Брайля. Щоб спортсмени з порушеннями зору могли відчути різницю між медалями, збоку викарбувані риски: I — для золота, II — для срібла та III — для бронзи.

Стрічки олімпійських медалей будуть темно-синіми, а стрічки паралімпійських медалей — насиченого червоного кольору — суміш перших двох шарів фарби ("венеційського червоного" та "червоно-коричневого"), які використовуються на Ейфелевій вежі.

Всього було виготовлено 5 084 медалі. Вага золотої становить 529 г, срібної — 525 г, бронзової — 455 г.

Літні Олімпійські ігри відбуватимуться з 26 липня до 11 серпня 2024 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media