Музей Голодомору-геноциду отримає наглядову та експертну ради: у Верховній Раді схвалили правки до закону

. Фото: Музей Голодомору I Holodomor Museum/Facebook

У Верховній Раді схвалили зміни до закону "Про музеї та музейну справу". Тепер у Національного музею Голодомору-геноциду зʼявиться наглядова та експертна ради. Це також сприятиме тому, що Канада виділить кошти на добудову музею.

Про це повідомила пресслужба Мінкульту 7 лютого.

До наглядової та експертної ради увійдуть представники діаспори та нащадки жертв Голодомору. А також представники фахових та наукових груп.

Це допоможе музею у своїй роботі впроваджувати найкращі міжнародні практики.

Ці зміни також є передумовою надання урядом Канади 15 млн канадських доларів (близько 420 млн гривень) на добудову музею. А ще — додаткових коштів від канадських меценатів та діаспори на облаштування експозиції.

"Добудова музею має стати як символом незламності українського народу, так і способом донесення правди світу про злочини Кремля. Ми щиро вдячні всім нашим партнерам за фінансову та експертну підтримку, а також депутатам за посилену увагу до цього питання", – сказав т. в. о. міністра Ростислав Карандєєв.

Що відомо про будівництво Музею Голодомору-геноциду

У липні 2023 року у Верховній Раді погодили виділення 573 млн грн на добудову Національного музею Голодомору-геноциду. А це будівля з основною експозицією, виставковою залою, спеціалізованим фондосховищем, кінозалом і конференц-залом.

У соцмережах викликало обурення виділення коштів на музей під час війни. Ексміністр культури Олександр Ткаченко заявив, що вважає фінансування будівництва доречним: "Якщо хтось говорить про те, що музей не потрібно будувати під час війни, хай наведуть аргументи, крім того, що потрібно витрачати кошти на відновлення. Вони є. Відновлення триває. Так само потрібно витрачати кошти".

28 липня президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт № 9437 про виділення 573 млн гривень на завершення будівництва музею.

У вересні пресслужба музею повідомила, що кошти на добудову виділить уряд Канади.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media