Лист кіноспільноти із закликом щодо відставки керівництва Держкіно спрямували до органів влади: коментар Дениса Іванова

Ексклюзивно
.

Відкритий лист від кіноспільноти щодо недовіри до керівництва Держкіно спрямували у Верховну Раду, Офіс президента та Кабінет Міністрів.

Про це Суспільне Культура розповів продюсер Денис Іванов.

Він зазначав, що голоси під листом збирали до 26 січня. Тепер його зареєстрували та спрямували органам влади. Пізніше буде кампанія на підтримку, оскільки це "принципове питання для кіноспільноти".

Іванов додав, що, на його думку, звертатися з цим до самого Держкіно не має сенсу, оскільки "ми саме вимагаємо звільнення керівництва Держкіно, перевиборів Ради підтримки кінематографії, яка мала скласти свої повноваження ще в березні минулого року".

У листі, оприлюдненому Українською кіноакадемією, кіномитці зазначили, що хоча українське кіно і потребує підтримки, але "роки некомпетентної та недоброчесної роботи керівництва Держкіно переконують нас, що виділені кошти будуть використані неефективно та з численними порушеннями".

У листі, зокрема, йдеться, що голова Держкіно Марина Кудерчук своїми діями "руйнує систему державного регулювання галузі, дискредитує посаду державного службовця, завдає шкоди українському суспільству та іміджу України в світі", інституція працює без затвердженої стратегії, а орган, який ухвалює рішення про використання коштів, — Рада з підтримки кінематографії — продовжує діяльність незаконно.

Кіноспільнота вимагає:

  • переспрямувати бюджетні кошти на потреби Сил оборони (окрім визначених законодавством зобов'язань);
  • звільнити керівництво Держкіно;
  • провести прозорий конкурс на посаду очільника Держкіно і членів Ради з державної підтримки кінематографії;
  • розробити новий проєкт Стратегії розвитку кіно за участі громадськості.

Лист підписали понад 700 дієвців культури та 13 організацій, серед них Українська гільдія режисерів, режисерки Ірина Цілик, Аліна Горлова, Аліса Коваленко, Марися Нікітюк, Марина Врода, Надія Парфан, виконавча директорка фестивалю Docudays Світлана Смаль, засновник Ukraїner Богдан Логвиненко, директорка "Довженко-Центру" Олена Гончарук, продюсерка й співзасновниця ГО "Українська кіноакадемія" Юлія Сінькевич та багато інших.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media