Тетяна Огаркова та Володимир Єрмоленко пишуть книгу філософських репортажів із прифронтових територій

Фото з літературно-волонтерської поїздки "Українського ПЕНу" на південь України. Фото: Facebook PEN Ukraine

Літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко працюють над книгою репортажів з прифронтових територій.

Про це Тетяна Огаркова розповіла в інтерв'ю Суспільне Культура.

Журналістка та викладачка "Києво-Могилянської академії" Тетяна Огаркова поділилася, що вони з Володимиром Єрмоленком багато їздять на прифронтові території з інформаційними і волонтерськими місіями від "Українського ПЕН": знімають відео- та аудіоматеріали, а також постачають автівки на Схід і Південь України.

"Ми використовуємо ці поїздки для того, щоб розповісти більше історій", — каже Тетяна Огаркова.

Вони зі співавтором називають книгу "філософськими репортажами": тобто це "і розповідь, і спроба філософського, універсального осмислення, що таке досвід війни".

Зокрема, у збірці буде есей про Ізюм, написаний на основі розмови з чоловіком, який вцілів після удару бомби в багатоповерхівку, коли водночас загинуло 52 людини.

"Важливо доносити ці голоси, ставати медіумом для звільнених і деокупованих людей. Дати можливість цим голосам звучати, зокрема в мистецькій і дещо філософській формі", — наголошує Огаркова.

Книжку видадуть українською, але плануються також переклади іншими мовами — бо, за словами пані Тетяни, "для закордонного читача немає нічого важливішого, ніж людський досвід".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media