Нью-йоркський музей природничої історії закриє кілька залів з артефактами корінних американців

. Фото: British Library, Public domain, via Wikimedia Commons

Нью-йоркський музей природничої історії (AMNH) закриє зали з артефактами корінних американців, оскільки оновлений федеральний закон вимагає згоди корінних народів на демонстрацію їхніх предметів.

Про це повідомляє The Guardian.

У США набули чинності правила, що стосуються Закону про захист і репатріацію індіанських могил (Nagpra), які зобов'язують музеї та інші установи отримувати згоду від племен для того, щоб демонструвати або досліджувати людські останки чи культурні предмети. Також протягом п'яти років треба підготувати всі ці артефакти до репатріації.

Тому президент музею Шон Декатур повідомив, що заклад закриває свої "Залу індіанців східних лісів" та "Зал рівнинних індіанців" в суботу, 27 січня. Він зауважив, що кількість предметів у експозиції значна, тому легше на деякий час закрити їх, аніж прикривати чи вилучати окремі артефакти з виставки.

"Зал індіанців східних лісів" детально описує життя та технології традиційних корінних американських народів у лісових умовах східної Північної Америки. Деякі виставлені експонати представляють культури крі, мохеганів, оджибве та ірокезів.

Основний фокус "Залу рівнинних індіанців" — це народи північноамериканських рівнин, якими вони були в середині XIX сторіччя. Особливий інтерес представляє археологічна культура Фолсом, відкрита в 1926 році у Нью-Мексико, що забезпечує цінні докази ранньої колонізації Америки.

"З громадами та лідерами корінних американців ніколи не консультувалися, їх зображували бідними дикунами, нездатними зрозуміти високі цілі археологів та музейних кураторів, — зауважив заступник директора Інституту корінних американців Університету Джорджії Джеймс Овен.

Ці нові зміни дозволяють корінним американцям відстоювати свої права як людей і громадян США, щоб самим визначати, як їхнє минуле буде представлене широкій громадськості або захищене від неї.

Кілька своїх вітрин також закрили Польовий музей Чикаго та Клівлендський музей мистецтв.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media