Бути чи не бути грі про Голодомор: частина розробників звільнилася та заборонила використовувати напрацювання

. Фото: Steam

Зі студії Stellarium, яка розроблює гру Famine Way ("Голодний шлях"), пішли художній та технічний відділи, заборонивши використовувати свої напрацювання. Керівництво зазначає, що гра таки вийде, але пізніше, ніж планувалося.

Про це розповідає видання dev.ua.

Усього студія працювала над трьома проєктами, і загалом роботу залишили близько 50 людей. Звільнилися відділи маркетингу, менеджменту та геймдизайну. Студію покинула і співзасновниця Stellarium.gaming та композиторка Famine Way Дар’я Степасюк.

Вона зазначила у X, що не особливо брала участь в розробці, бо займалася маркетингом і просуванням: "Але мені шкода, що я не насмілилася висвітлити ті проблеми, які перші висвітлили художники. Лице STELLARIUM тепер не моє лице".

Уже колишні працівники студії розповіли про проблеми з комунікацією та оплатою.

Наприклад, користувачка X з ніком kotyagorit розповіла, що працю оплачували за допомогою story points (відносні оцінки складності зусиль команди на виконання завдання), які нібито мали розраховувати, скільки працівник чи працівниця має отримати від продажу гри в майбутньому: "Зараз я розумію, що це була по суті праця за листочки з дерева".

Крім того, одне й те ж завдання могли дати кільком людям: одного разу вона кілька годин працювала над розкадруванням кат-сцени, але цю ж роботу виконували її колеги.

Користувачка також стверджує, що засновники студії Матвій та Соломія часто сперечалися через дрібниці й поводились, як "вередливі діти".

Загалом, на її думку, серед основних причин, чому значна кількість людей із команди студії вирішила завершити співпрацю, були "дірки у контрактах", три проєкти у роботі та погане ставлення до розробників.

Коментар однієї з колишніх працівниць студії. Скриншот зі сторінки в X (Twitter)

Разом з тим, уже наявні напрацювання для гри використати не вдасться, бо розробники заборонили використання артів, графіки і коду.

Видання dev.ua отримало офіційний коментар одного із засновників STELLARIUM.gaming — Матвія. Він зазначає, що попри відчутне зменшення команди студія не розпадається і працює над розв'язанням проблем.

"Студія буде існувати і надалі, як і праця над двома анонсованими та одним неанонсованим проєктом. Але зараз нам потрібен деякий час для вирішення всіх питань і проблем компанії", — зазначає він.

Він додає, що частина команди "знехтувала проявленою до них довірою та солідарністю і винесла внутрішні суперечності на загальний показ". Саме тому подальша співпраця виявилася неможливою. А також що через "зраду однієї з співзасновниць команди" офіційні соцмережі студії компанія не контролює.

Що відомо про гру Famine Way ("Голодний шлях")

Перші анонси з'явилися в мережі 20 листопада, трейлер на YouTube запустили 24 листопада, напередодні 90-ї річниці Голодомору. Саму гру планували презентувати на День незалежності України — 24 серпня 2024 року.

Розробники розповідали, що в Росії проти них та їхнього проєкту вже розгорнули інформаційну кампанію. Гру висміювали, зокрема, представниця МЗС Росії Марія Захарова та пропагандист-телеведучий Володимир Соловйов.

"Голодний шлях" показує життя однієї сім'ї з села Переяснівка Харківської області. Головна героїня — дівчинка Оленка, якій 10 років. Її тато і старший брат узяли коштовні речі та вирушили шукати їжу, проте не повернулися. Мама іде на те, щоби вкрасти зерно для порятунку Оленки та її молодшої 5-річної сестри. Її затримують комуністи та кажуть віддатися їм за їжу, інакше стратять. Мати відмовляється, її розстрілюють. Потім на руках в Оленки помирає сестричка.

До самотньої дівчинки прибивається лелека. Перша думка — з'їсти його, але вона цього не робить, відчуває відповідальність за птаха, він стає для неї другом і супутником. Оленка перестає розмовляти через стрес. У моменти панічних атак, страху (наприклад, коли чує російську мову від комуністів) вона грає на сопілці, яку їй подарував брат. У надії, що можна знайти батька і брата, дівчинка вирушає з рідного села на пошуки — та й щоб не померти з голоду.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media