У Сербії назвали звинувачення українського МЗС актора Мілоша Биковича у підтримці Росії "безпідставними"

. Фото: Sefa Karacan/Anadolu Agency via Getty Images

Міністерство закордонних справ Сербії назвало заяви МЗС України про те, що сербсько-російський актор Мілош Бикович підтримує геноцид і порушує міжнародне право "безпідставними".

Про це 25 січня повідомило видання BalkanInsight.

"Заяви української сторони є безпідставними, оскільки Мілош Бикович це передусім один із найпопулярніших і найталановитіших сербських акторів свого покоління, який, попри свій молодий вік, вже залишив слід у сербському та міжнародному кінематографі", — йдеться у заяві.

У МЗС Сербії також додали, що ще у 2019 році міністр закордонних справ Івіца Дачич нагородив Биковича грамотою за винятковий особистий внесок у всесвітню промоцію Сербії та її багатої культурної творчості.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що МЗС України розкритикувало HBO за те, що вони запросили в серіал "Білий лотос" Биковича.

Актор знімався у фільмах та серіалах у Росії ще з 2014 року. У 2019-му Володимир Путін особисто нагородив його медаллю Пушкіна — за внесок у російське мистецтво та культуру, а у 2021 році Бикович отримав російське громадянство.

Актора внесли у базу "Миротворець" і заборонили в'їзд до України.

Мілош Бикович неодноразово висловлювався на підтримку анексії Криму: на його думку, "місцеві самі приєдналися через референдум". А з початку повномасштабного вторгнення Бикович підтримує Росію у війні.

Про серіал "Білий лотос"

"Білий лотос" — американська комедійна драма режисера Майка Вайта. Серіал дебютував 11 липня 2021 року на HBO. В епіцентрі сюжету — персонал та гості гавайського готелю "Білий лотос".

У січні 2024-го стримінговий сервіс HBO Max оголосив, що до акторського складу третього сезону "Білого лотоса" доєдналися п'ять нових акторів. Один із них — серб Мілош Бикович, відомий за ролями в російському серіалі "Готель «Елеон»" та фільмі "Холоп". Зірковий каст також доповнять Лек Патраваді, Крістіан Фрідель, Шаліні Пейріс та Моргана О'Райлі.

За рішення залучити Биковича HBO також розкритикували користувачі у соцмережах.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media