У Брюсселі відкрили виставку болгарської художниці українського походження про Голодомор

. Фото: Mission of Ukraine to the EU/Facebook

У Європарламенті відкрили виставку HUNGER болгарської художниці українського походження Йони Тукусер про Голодомор. Виставка триватиме три дні.

Про це повідомило представництво України при ЄС у соцмережах.

Проєкт #HUNGER інтерпретує наслідки голоду XX століття в Україні, з поглядом на сьогодення в контексті нинішньої війни Росії проти України.

Художниця 14 років збирала історичний матеріал про голод в Україні у 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 роках, використовуючи інформацію з державних архівів та особисті інтерв'ю зі свідками, які пережили голод.

На виставці також представлені уламки іранського дрона, яким росіяни знищили українське зернове сховище, та саме збіжжя, опалене у пожежі.

Виставка у Європарламенті. Фото: Mission of Ukraine to the EU/Facebook

Виставка в Європарламенті. Фото: Mission of Ukraine to the EU/Facebook

"У той час, коли світ вшановує 90-ті роковини трагедії #Голодомору 1932–1933 років голоду, визнаного Європейським парламентом геноцидом проти людей в Україні, важливо віддати данину пам'яті тим, хто втратив життя, а також вшанувати їхніх нащадків, які жертвують своїм життям сьогодні", — йдеться в повідомленні.

Виставка організована за ініціативою депутата від Болгарії Андрія Ковачева, за сприяння місії України при ЄС, дипломатичних представництв Болгарії та США у Європейському Союзі.

Представник України при ЄС посол Всеволод Ченцов зазначив:

"Голодомор 30-х років, а також голод 1946-47 років, а також інші «приховані Голодомори», і не лише в Україні, — це наслідок політики сталіністів та нинішнього путінського режиму, який намагається анігілювати, руйнувати та заперечує право людей на існування... Ми не можемо дозволити, щоб Росія продовжувала свої злочини".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media