У Римі скасували концерт піаніста, який виступав в окупованому Маріуполі перед зруйнованим драмтеатром

. Фото: Iuc Concerti Alla Sapienza/Facebook

У римському університеті Сапієнца скасували виступ піаніста Олександра Романовського — з міркувань "громадської безпеки й порядку та з огляду на ворожість отриманих погроз". Романовський відомий тим, що виступав в окупованому росіянами Маріуполі.

Про це розповідають активісти групи Arts Against Aggression.

Олександр Романовський — піаніст українського походження, який проживає в Італії, ідентифікує себе росіянином.

У травні 2022 року він разом зі скрипалем Петром Лундстремом зіграв в окупованому Маріуполі сонату для скрипки Моцарта навпроти знищеної росіянами будівлі драматичного театру. А також дав інтерв'ю російським медіа.

Виступ Романовського перед драмтеатром у Маріуполі. Фото: Stand for Ukraine.it

Після цього його відсторонили з посади професора в Королівському музичному коледжі (RCM).

Активісти Arts Against Aggression зазначили, що ще 20 січня керівництво університету заявляло, що не відмовиться від виступу Романовського. В організації додають, що в закладі навіть виправдовували його участь у концерті — нібито це не робить музиканта "колаборантом".

Організація Stand for Ukraine.it навіть спрямувала листа до мера Рима й ректора університету Сапієнца, закликаючи втрутитися та повпливати на організаторів, "оскільки Росія використовує культуру як гібридну зброю, щоб нормалізувати відносини, щоб здійснювати нові атаки на наші демократії, які залишаються безкарними".

Однак захід скасували тільки після того, як активісти десяти громадських організацій оголосили про проведення під час концерту акції протесту.

Замість Романовського в університеті виступить італійський піаніст Алессандро Сімоні.

В Італії скасували концерт піаніста, який виступав в окупованому Маріуполі. Скриншот зі сторінки в X (Twitter)

Виставка про Маріуполь в Італії

В Модені (Італія) 20 січня мала відкритися виставка про "розквіт" Маріуполя після його окупації Росією "Маріуполь — відродження після війни".

Однак після оголошення про протести, а також звернення українського посольства в Італії виставку таки скасували.

"На звернення української сторони мерія італійського міста Модена відкликала дозвіл на проведення пропагандистської виставки про окупований Маріуполь", — розповів речник українського МЗС Олег Ніколенко.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media