Немає ознак кримінального правопорушення: поліція не побачила вандалізму в пошкодженні виставки про журналістів на війні

. Фото: Національний музей Революції Гідності/ІМІ

Поліція не побачила вандалізму в пошкодженні стендів виставки історій про журналістів на війні The War Is Not Over Yet ("Війна ще не закінчилася") та не відкриватиме кримінальне провадження.

Про це 19 січня повідомив Інститут масової інформації.

На стендах зібрано історії та світлини журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, які загинули, були поранені або опинилися в полоні після початку повномасштабного вторгнення Росії.

У жовтні невідомі на стендах виставки в Іллінському сквері в Києві лишили написи, що поширювали тези російської пропаганди. Написи також заперечували агресію Росії проти України та показували зневажливе ставлення до українських журналістів.

Пошкоджені стенди. Фото: Національний музей Революції Гідності/ІМІ

Пошкоджені стенди. Фото: Національний музей Революції Гідності/ІМІ

Однак поліція не побачила у цьому вандалізму.

"Враховуючи те, що під час вивчення матеріалів ознак кримінального правопорушення не вбачалось, після проведеної перевірки матеріали було списано до справи та надано письмову відповідь", йдеться у відповіді начальника Подільського управління поліції Юрія Трембіцького.

Він також додав, що у разі незгоди з рішенням можна подати скаргу та звернутися безпосередньо до суду.

В ІМІ заявили, що оскаржуватимуть бездіяльність слідчого.

Юрист ІМІ Володимир Зеленчук зазначає, що оскільки КПК не передбачає "перевірки" перед внесенням відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, то це вказує на бездіяльність.

"Ми чітко бачимо наявність ознак злочину в діях поки невстановлених осіб, а тому вимагатимемо проведення належного досудового розслідування", — додав він.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media