Лавреатка найпрестижнішої японської літературної премії написала роман за допомогою ChatGPT

Письменниця Ріе Кудан. Spiegel

Японська письменниця Ріе Кудан, лавреатка престижної премії АкутаґавиПремія Акутаґави — японська літературна нагорода, яку вручають двічі на рік. Завдяки своєму престижу та значній увазі ЗМІ до переможців вона, поряд із премією Наокі, є однією з найпопулярніших літературних премій Японії., зізналася, що приблизно 5 % свого переможного роману написала за допомогою ChatGPT.

Про це повідомляє видання RFI.

СhatGPT допоміг Ріе Кудан написати футуристичний роман Tokyo-to Dojo-to ("Токійська вежа співчуття"). Події книжки розгортаються в Токіо майбутнього: історія розповідає про вежу-в'язницю, а наскрізною темою є штучний інтелект.

Авторка поділилася, що генеративний ШІ допоміг "розкрити її потенціал". Під час церемонії після оголошення переможиці премії Акутаґави вона розповіла, що "активно використовувала ChatGPT у написанні цієї книжки". Щобільше, Кудан заявила, що "близько п'яти відсотків книги дослівно цитують речення, згенеровані штучним інтелектом". Вона додала, що відповіді ChatGPT іноді надихали на діалоги в романі.

Окрім цього, письменниця зізналася, що "часто грається" з ШІ поза творчою діяльністю: жінка довіряє йому свої таємниці, які "ніколи не змогла б розповісти комусь іншому".

Організатори премії Акутаґави відмовилися коментувати ситуацію.

У соціальних мережах розділилися думки щодо підходу Кудан до письма. Скептики назвали його "морально сумнівним" і таким, що "потенційно не заслуговує на премію". Втім, інші відзначили її винахідливість і зусилля, яких вона доклала, експериментуючи з різними варіантами підказок від ChatGPT.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media