Валерій Шевчук потребує лікування: що про це відомо

Оновлено
Письменник Валерій Шевчук під час презентації книги "Короткі українські регіональні літописи", Київ, 2 березня 2017 року. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Письменник-шістдесятник, лауреат Шевченківської премії Валерій Шевчук потребує допомоги.

Про це 13 січня заявила виконавча директорка українського PEN Тетяна Терен у своєму Facebook.

"Через діабет пан Валерій уже вдруге протягом останнього місяця опинився на стаціонарі в лікарні. Оскільки в його будинку зараз немає опалення, до весни письменник буде жити у пансіонаті для діячів культури. На ліки і проживання на найближчі місяці потрібно близько 100 тисяч гривень", — написала Терен.

За кілька годин у тому самому дописі Тетяна Терен повідомила, що завдяки донатам вдалося швидко зібрати гроші на термінові потреби письменникові. Зараз вирішують, де Шевчук поки житиме, аби в нього були комфортні умови та медичний супровід.

Очільниця PEN Ukraine додала, що "підтримка для кожного письменника — це читання його книжок" і закликала до читання наукових та художніх текстів Валерія Шевчука.

Більше про Валерія Шевчука

Валерій Олександрович Шевчук народився у Житомирі 1939 року. Закінчив історико-філософський факультет Київського університету.

У літературу Валерій Шевчук увійшов 1962 року паралельно з іншими письменниками-шістдесятниками завдяки публікаціям у журналі "Вітчизна" та в "Літературній газеті" (пізніше — "Літературна Україна"). Його проза не була схожа на тексти інших українських радянських письменників, які оспівували соціалістичні реалії. У 1970-х роках він потрапив до наголошуваного "чорного списку": 10 років його не друкували.

"Я ставив перед собою завдання не мале, — гооврив Шевчук, — повернути українській літературі її гуманістичне обличчя в межах світового гуманізму. Аби воно входило в світовий спадок як справжня культура справжнього народу".

Він упорядник і перекладач творів Івана Вишенського, Самійла Величка, Григорія Сковороди, упорядник антологій української поезії та історичної прози. Написав двотомну історію української літератури "Муза роксоланська".

Загалом Шевчук — автор понад 150 художніх і наукових книжок. Серед його текстів — "Дім на горі", "Три листки за вікном", "Птахи з невидимого острова". Художні твори Шевчука перекладено 22 мовами світу, а на сюжети поставлено щонайменше 5 кінострічок, а також вистави в театрах України.

1988 року Шевчук отримав Шевченківську премію за роман-триптих "Три листки за вікном". Крім того, він лауреат літературних премій ім. М. Коцюбинського, О. Копиленка, Є. Маланюка, І. Огієнка, Б. Певного, О. Пчілки. Шевчуку у 1999 році надали Орден Ярослава Мудрого V ступеня.

Новину було оновлено 14 січня: було видалено позицію Мирослави Андрущенко.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media