"Абрикоси Донбасу" голосом Катрін Денев: у Франції випустили аудіокнижку поезій Любові Якимчук

. Колаж Суспільне Культура

Акторка Катрін Денев стала "голосом" української письменниці Любові Якимчук — вона начитала її вірші французькою для аудіокнижки.

Про це 10 січня розповіла Якимчук у соцмережах.

"Катрін Денев озвучила «Абрикоси Донбасу», та наша з нею аудіокнижка відтепер у книгарнях Франції, а також на всіх французьких аудіоплатформах. Там почуєте і мій голос, бо заголовки та ще п'ять-шість віршів для книжки начитала я, українською", — розповідає письменниця

Книга "Абрикоси Донбасу" (Les Abricots du Donbas) у перекладі Ірини Дмитричин та Агати Бонін вийшла у французькому видавництві Editions des Femmes у червні 2023 року. Там захотіли мати не лише паперовий варіант, а й аудіокнижку.

"За словами видавців, у Катрін є своє коло слухачів, які не пропускають жодної нею начитаної книжки, тому ця магія вже працює", — додала Якимчук.

Послухати уривок можна тут.

Мова, позбавлена пафосу, автентична та інтимна, що записує повсякденне життя цілого народу, який чинить опір, через поезію однієї жінки, озвучену голосом найбільш культової французької актриси.
"Абрикоси Донбасу" озвучила Катрін Денев. Фото: Любов Якимчук/Facebook

Хто така Любов Якимчук

Любов Якимчук — українська поетеса родом із Луганщини. Вона лауреатка премії американського фонду Ковалевих у номінації "Поезія", Нью-Йорк (2017).

Збірка "Абрикоси Донбасу" увійшла до рейтингу "10 найкращих українських книг про АТО" за версією українського Forbes.

"Книга сповнена тепла й гіркоти, книга колюча й ламана. Вірші, схожі на троянди: доки дочитаєш – обов'язково поранишся", — поділився письменник Сергій Жадан.

Весною 2023 року Якимчук номінували на премію Emerging Europe Awards за збірку "Абрикоси Донбасу" та вірш "Молитва".

Що відомо про Катрін Денев

Катрін Денев — відома кіноакторка Франції другої половини XX століття, режисерка, співачка, модель.

Денев після початку повномасштабного вторгнення Росії підтримала Україну. На Венеційському кінофестивалі акторка з'явилася із синьо-жовтим прапором на сорочці та зазначила, що її розум і душа з Україною.

14 березня 2023 року на знак підтримки України акторка в ефірі каналу "TV5 Monde" зачитала вірш "Надія" Лесі Українки. Пізніше, на відкритті 76-го Каннського кінофестивалю вона знову прочитала вірш української письменниці.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media