Добудова музею Голодомору: в Раді розглянуть законопроєкт, що сприятиме виділенню коштів Канадою

. Фото: Нікіта Галка / Суспільне

Комітет гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт № 10361 — це сприятиме тому, що Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору.

Про це 8 січня повідомила заступниця голови комітету Євгенія Кравчук.

Це проєкт про внесення змін до закону України "Про музеї та музейну справу" щодо діяльності Національного музею Голодомору-геноциду. Його створено спільно з канадськими партнерами з урахуванням їхнього досвіду, зокрема щодо розбудови Музею прав людини у Квебеку.

Ці зміни є передумовою надання урядом Канади 15 млн канадських доларів (близько 420 млн гривень) на добудову музею. А також додаткових коштів від канадських меценатів та діаспори на облаштування експозиції.

Також завдяки законопроєкту в музеї з'являться наглядова та експертна ради. До них увійдуть:

  • представники фахових та наукових груп;
  • представники міжнародних організацій українців з-за кордону;
  • нащадки жертв Голодомору.

"Підготуємо законопроєкт до другого читання у стислі терміни, щоб він якнайшвидше запрацював", — додала Кравчук.

Що відомо про будівництво Музею Голодомору-геноциду

У липні 2023 року у Верховній Раді погодили виділення 573 млн грн на добудову Національного музею Голодомору-геноциду. А це будівля з основною експозицією, виставковою залою, спеціалізованим фондосховищем, кінозалом і конференц-залом.

У соцмережах викликало обурення виділення коштів на музей під час війни. Ексміністр культури Олександр Ткаченко заявив, що вважає фінансування будівництва доречним: "Якщо хтось говорить про те, що музей не потрібно будувати під час війни, хай наведуть аргументи, крім того, що потрібно витрачати кошти на відновлення. Вони є. Відновлення триває. Так само потрібно витрачати кошти".

28 липня президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт № 9437 про виділення 573 млн гривень на завершення будівництва музею.

У вересні пресслужба музею повідомила, що кошти на добудову виділить уряд Канади.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media