Новий роман від Жадана? Письменник опублікував прозове оповідання про двох військових

Сергій Жадан. Українська правда

Сергій Жадан опублікував на своїй сторінці у Facebook прозове оповідання про двох військових. Історія розповідає про чоловіка та жінку, військових, що познайомилися на автозаправці.

Письменник не зазначив чи є це оповідання частиною нового роману.

Читачі в коментарях подякували за чуттєвий текст, проте дехто з коментаторів зауважив, що в історії недостатньо сексу. Жадан натомість порадив звертатися до текстів "кума Андрія Анатолійовича Кокотюхи".

Кокотюха теж зʼявився у коментарях: привітав письменника з написанням еротичного твору.

Попередній роман письменника "Інтернат" вийшов у 2017 році. У 2023 році вийшла поетична збірка — "Скрипниківка".

"50 і 1 вірш, писані до і після великого вибуху, зібрані разом, поєднані відчуттям мови, яка так болюче зникає, але потім обов’язково повертається. Нанизані на нитку голосу, узалежнені від звучання, вони, ці вірші, лишаються приватною, рваною хронікою двох останніх років — наповнені снігом, співом, правописом, любов’ю", — йдеться в описі до книжки.

4 січня видавництво Meridian Czernowitz оголосило передзамовлення повного видання поезій Жадана – 1440 сторінок, 16 поетичних збірок, понад 700 віршів під однією обкладинкою.

До видання увійшли усі видані станом на зараз поетичні збірки письменника.

Нова поетична книжка Жадана. Фото: Meridian Czernowitz/Facebook

Хто такий Сергій Жадан

Це письменник, перекладач та фронтмен гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма".

Серед його найвідоміших книг: романи "Депеш Мод", "Ворошиловград", "Інтернат" і поетичні збірки "Цитатник", "Ефіопія", "Життя Марії", "Тамплієри", "Скрипниківка" та інші.

Брав активну участь у харківському Євромайдані та виступав за звільнення з російського ув'язнення режисера Олега Сенцова.

З початку російсько-української війни надає волонтерську допомогу ЗСУ. Заснував благодійний фонд, який підтримує освітні та культурні ініціативи.

У 2022 році комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури.

Німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung внесло Жадана до рейтингу культурних діячів 2022 року. Він посів друге місце, а на першому опинились іранські борчині за свободу – жінки, які протестують попри арешти та смертні вироки.

Також у 2022 році Жадан отримав Премію миру німецьких книгарів, а польська Gazeta Wyborcza назвала його "Людиною року". У червні 2022-го письменник отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману "Інтернат".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media